«Гарантії безпеки не значать прощення». Тіхановська розповіла, що буде з Лукашенком після того, як він піде

Білоруська опозиція готова надати диктатору Олександру Лукашенку гарантії безпеки, якщо це «допоможе прямо зараз зупинити терор і репресії».

Об этом сообщает Коготь 2.0

Про це в інтерв’ю НВ заявила Світлана Тіхановська, лідерка демократичної Білорусі.

«Звісно, це питання підлягає обговоренню, але що стосується якихось фізичних гарантій [безпеки] Лукашенка і його сім’ї, то це може бути надано, якщо це для нього необхідно. Чимало хто говорить про суд — можливо, це все буде, поступово», — пояснила вона.

Водночас Тіхановська зазначила, що існує безліч потенційних сценаріїв відходу Лукашенка.

«Можливо, він сам кудись поїде; можливо, якось по-іншому складеться. Але суто по-людськи, з людської точки зору, я уявляю його життя дуже самотнім, зі щоденним розумінням того, що він міг би бути першим президентом Білорусі, і люди б, можливо, багато хорошого про нього згадували. Але він наприкінці своєї кар’єри вчинив просто неприпустимі для президента злочини. І добрим словом його вже навряд чи згадають.», — повідомила лідерка опозиції.

Читайте також:
  • «КНДР нервово курить». У Білорусі силовики придумали ритуал для отримання «енергії Лукашенка» — відео
  • Лукашенко заявив, що не збирається передавати владу своїм синам
  • Тіхановська: режим Лукашенка впаде ще цього року

Більшість білорусів підтримають надання гарантій безпеки диктаторові Олександру Лукашенку, якщо це негайно зупинить репресії з боку його режиму, вважає Тіхановська.

«Я вважаю, що більшість білорусів мають таку саму думку: якщо це допоможе прямо зараз зупинити терор і репресії, то гарантії особистої безпеки можна надати. І кожен білорус на це би пішов. Але гарантії безпеки не означають прощення», — підсумувала вона.

Світлана Тіхановська про Лукашенка та відносини з Кремлем — інтерв’ю НВ

https://www.youtube.com/embed/yD-CHmYCGv0

Революція в Білорусі

У Білорусі понад пів року тривають масові акції протесту проти режиму Олександра Лукашенка, який одноосібно править країною з 1994 року, жорстко придушуючи опозицію і незалежні засоби масової інформації.

Протести спалахнули після фальсифікованої перемоги Лукашенка на президентських виборах 9 серпня. Білоруси вимагають проведення нових чесних виборів, а також звільнення політв’язнів.

Читайте також:

«Не треба порівнювати Білорусь з Україною». Майбутнє революції, доля Лукашенка, відносини з Кремлем — інтерв’ю НВ зі Світланою Тіхановською

Мирні акції протесту супроводжуються кривавими нападами з боку силовиків. Бійці ОМОН застосовують проти мирних громадян водомети, гумові кулі, сльозогінний газ і світло-шумові гранати.

Під час розгону антиурядових мітингів загинула невстановлена кількість протестувальників, тисячі отримали поранення. Рахунок затриманих йде на десятки тисяч. Багатьох по кілька днів тримають в СІЗО, піддаючи тортурам і нелюдським, жорстоким покаранням.

9 лютого лідер білоруської опозиції Світлана Тіхановська представила Стратегію перемоги білорусів — план демократичних сил, фінальним пунктом якого є проведення нових чесних виборів в країні. Перед цим опозиція має намір провести переговори з представниками режиму диктатора Олександра Лукашенка. За оцінками Тіхановської, він буде змушений піти вже цієї весни.

Редактор: Олександр Стрельников

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/tihanovska-rozpovila-na-yaki-postupki-lukashenku-gotova-opoziciya-v-bilorusi-ostanni-novini-50144979.html”

Новости
Теги