Рада зірвала спробу монобільшості підвищити вартість послуг нотаріусів для українців - Тетяна Плачкова

У Верховній Раді не вистачило голосів за ініціативу збільшити в сотні разів держмито за нотаріальні дії, що надаються державними нотаріальними конторами і виконкомами місцевих рад.

Об этом сообщает Компромат вики


Про це в Facebook повідомила народний депутат від "Опозиційної платформи — За життя" Тетяна Плачкова.


Політик зазначила, що відповідний законопроект №3236-1 монобільшість намагалася провести за скороченою процедурою.


"Здавалося б, до чого тут турборежим? Однак за скороченою процедурою монобільшість намагалося збільшити вартість послуг, що надаються державними нотаріусами та виконкомами місцевих рад. Автори законопроекту хотіли посвідчення заповітів зробити дорожче в 300 разів, довіреностей — в 50-750 разів, завірення копій документів і виписок з них — в 100 разів, засвідчення підпису — в 500 разів, а видачу дублікатів нотаріально засвідчених документів намагалися збільшити в 167 разів", — уточнила парламентарій.З огляду на те, що значна частина українців через постійно зростаючі тарифів і низькі соціальні виплати змушені виживати, а також той факт, що послугами державних нотаріусів, як правило, користуються саме соціально незахищені громадяни, збільшувати вартість нотаріальних послуг неприпустимо, підкреслила Тетяна Плачкова.


"Необхідність цього підвищення його ідеологи пояснювали невідповідністю діючих сьогодні ставок реаліям. Цікаво, що про невідповідність реаліям прожиткового мінімуму, мінімальних пенсій і зарплат, про невідповідність реаліям соціальних виплат і нездатність людей платити за найнеобхідніше автори цих підвищень не згадали. На щастя, голосів протягнути цей законопроект не вистачило. Рада направила його на повторне перше читання", — резюмувала Тетяна Плачкова.


Раніше ініціативу щодо ліквідації всіх державних нотаріальних контор висував міністр юстиції України Денис Малюська.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/politics/government/2021-02-02/rada-presekla-popytku-monobolshinstva-povysit-stoimost-uslug-notariusov-dlya-ukraincev--tatyana-plachkova/221981”

Новости
Теги