Зеленський запропонував зробити мем "фейспалм" логотипом "Батьківщини" через п’ять референдумів Тимошенко

Зеленський пообіцяв скоротити кількість нардепів до 300

Президент України Володимир Зеленський назвав намір лідерки партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко провести референдум із п’яти питань "політичним перевзуванням", яким партія займається протягом 20 років. Про це він сказав у своєму відеозверненні у Facebook 29 січня.

Об этом сообщает Руспрес

"Кажуть, що найшвидша істота на планеті – це гепард. Насправді це не так – це окремі депутати і швидкість, із якою вони перефарбовуються. Спочатку вони були категорично проти референдуму, але бац, вуаля, і тепер уже ініціюють референдум із п’яти питань чи скількох там. Думаю, мем "фейспалм" можна зробити офіційним логотипом цієї політичної сили. І слоган "20 років на ринку перевзування", – сказав він.


https://www.facebook.com/zelenskiy95/videos/2741442226106136/

Зеленський висловив надію, що таких депутатів буде у Верховній Раді якомога менше.

"Не 450, а 300 [нардепів]. Цей закон на черзі. Ми також обіцяли і повинні це зробити. До речі, щоб депутатів стало 300, потрібно 300 голосів. Цікаво, хто ж доєднається до фракції "Слуга народу", щоб це рішення стало можливим?" – поцікавився Зеленський.

Президент порадив громадянам України уважно стежити за поіменним голосуванням за цей закон, запам’ятовувати прізвища і робити висновки на наступних виборах до парламенту.

Тимошенко 27 сiчня анонсувала референдуми з питань енергетики, функціонування ринку землі в Україні, приватизації стратегічної власності, легалізацію марихуани і грального бізнесу. На її думку, в Україні ухвалили "поганий закон про референдум". Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков говорив, що найближчим часом навряд чи можна буде провести референдум, оскільки закон передбачає його проведення тільки із 2022 року.

26 січня Верховна Рада ухвалила у другому читанні й у цілому закон про проведення референдуму. Відповідно до закону, всеукраїнський референдум за народною ініціативою можна провести на вимогу не менш ніж 3 млн громадян України, які мають право голосу. Оголошує проведення референдуму президент своїм указом.

На референдум зможуть виносити тільки чотири групи питань. Вони мають стосуватися затвердження закону про внесення змін до розділів І ("Загальні питання"), ІІІ ("Вибори. Референдум") і XIII ("Внесення змін до Конституції України") Основного закону, питань загальнодержавного значення, зміни території України, втрати чинності закону або окремих його положень. Водночас на один референдум мають виносити одне питання.

Не можна виносити на референдум питання, які стосуються податків, бюджету та амністії, які спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету і територіальної цілісності країни, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі і які суперечать Конституції України та нормам міжнародного права.

Координаторка громадянської мережі "Опора" Ольга Айвазовська вважає, що закон не ідеальний, проте в нього включили необхідну кількість запобіжників, щоб на обговорення не виносили питань, які можуть завдати шкоди суверенітету України.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/zelenskij-zaproponuvav-zrobiti-mem-fejspalm-logotipom-batkivshchini-cherez-p-jati-referendumiv-timoshenko-1537628.html”

Новости
Теги