Цей день в історії: заповіт Нобеля, теорія відносності та Троїстий пакт27 вересня відзначають День туризму, День машинобудівника, та Міжнародний день глухих.

Об этом сообщает Репортер


А у світовій історії цього дня стались такі події.


У 1895 році шведський хімік, інженер і підприємець Альфред (Бернхард) Нобель підписав розпорядження про створення по його смерті спеціального фонду, котрий буде розпоряджатись його спадщиною і виділяти частину прибутків на премії людям, які зробили найбільший внесок у розвиток фізики, хімії, медицини, літератури і загального миру. Рішення про присудження премій приймається Шведською Королівською академією наук і оголошується щорічно 10 грудня в день смерті Альфреда Нобеля.

У 1905 році в німецькому журналі фізики Альберт Ейнштейн опублікував роботу «Чи залежить інерція тіла від енергії, яка міститься в ньому?», в якій викладались основи теорії відносності, що зробила революцію в теоретичній фізиці. Зокрема він обгрунтував знамениту формулу E=mc2, фізичний зміст якої полягає в тому, що маса тіла є мірою енергії, яка міститься в ньому, а закон збереження маси — це лише частковий випадок закону збереження енергії.У 1940 році в Берліні Німеччина, Італія та Японія підписали Троїстий пакт, підписали оборонний воєнний союз, згідно з яким союзники у Другій Світовій війні надання протягом наступних 10 років взаємної підтримки у досягненні геополітичних цілей і встановлення нового світового порядку.У 1940-41 роках до Берлінського пакту приєднались Угорщина, Румунія, Болгарія, Словаччина, Югославія, Хорватія і Таїланд.


Джерело


Джерело статті: “https://informator.press/tsey-den-v-istorii-zapovit-nobelia-teoriia-vidnosnosti-ta-troistyy-pakt/”

Новости
Теги