МОЗ оновило перелік країн «червоної» та «зеленої» карантинних зон

Міністерство охорони здоров’я оновило перелік країн «червоної» та «зеленої» карантинних зон поширення Covid-19.

Об этом сообщает Русский слон

Згідно із оновленим списком, який 25 вересня опублікувала прес-служба МОЗ, до «червоної» зони потрапили 50 країн, 15 з яких потрапили туди через відсутність статистики.

До країн «червоної» зони потрапили, зокрема, Іспанія, Чорногорія, Франція, Чеська Республіка, Республіка Молдова, Угорщина, Ізраїль. Зауважимо, що до червоної зони МОЗ відносить країни, в яких за останні два тижні кількість підтверджених випадків коронавірусу в розрахунку на 100 тисяч населення вища, ніж аналогічний показник в Україні. Якщо цей показник нижчий за український, країну включають до «зеленої» зони. Повний перелік країн «червоної» та «зеленої» зони можна переглянути за посиланням.

фото МОЗ фото МОЗ

Якщо ви плануєте їхати за кордон, є інтерактивна карта Міністерства закордонних справ, в якій вказано, чи пускає відповідна країна громадян України і якщо пускає, то чи є якісь додаткові умови.

Євросоюз, наприклад, загалом досі не відкрив свої кордони для українців (але є низка виключень). Водночас деякі країни окремо ухвалили рішення, яким дозволили в’їзд громадянам України, зокрема, Хорватія, Болгарія. У Польщу, наприклад, можна в’їхати за наявності дозволу на роботу, на навчання та за низки інших умов (дивись мапу МЗС). Загалом до країн ЄС з України можуть в’їхати:

  • ті, хто прямують на навчання;
  • громадяни, які подорожують через територію ЄС транзитом;
  • моряки, що прямують на судно;
  • медики та дослідники;
  • сезонні працівники;
  • висококваліфіковані працівники, якщо їхня зайнятість необхідна з економічної точки зору і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном.

Попри інтерактивну карту, МЗС радить українцям перед поїздкою детально дізнаватися про умови в’їзду до країни, в яку вони планують прямувати.Джерело статті: “https://zaxid.net/moz_onovilo_perelik_krayin_chervonoyi_ta_zelenoyi_karantinnih_zon_n1508184”

Новости
Теги