COVID-19: Кіцманський район у лідерах через велелюдні заходи


- Ми маємо зараз «червоний» епідемічний рівень небезпеки в Кіцманському районі – це пов’язано з тим, що найбільша частка серед усіх зареєстрованих випадків впродовж семи останніх днів припадає саме на мешканців Кіцманського району, — розповідає «Погляду» в. о. директора ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗУ» Наталія Гопко. — І ці індикаторні показники, яких не дотримуються впродовж останнього періоду часу, передусім в Кіцманському районі. Що саме спричинило поширення? Участь у велелюдних заходах. Це і весілля, і традиційне пошиття вінка, яке передує відзначенню весілля. Далі – люди, які були на весіллях чи інших святах, контактують з колегами по роботі, з сусідами, з членами родини, які не брали участь у таких масових заходах. Але захворюваність поширювалася, і зараз ми маємо наслідки тісного контакту під час відзначення весіль, і якась частина людей – це особи, які поверталися з відпочинку. Крім того, як і раніше, контактують члени родини поміж собою, під час родинного спілкування, іноді відзначення маленьких родинних свят. І незначна кількість людей не може пов’язати ні з чим своє захворювання, оскільки не пам’ятає свого контакту з людиною із симптомами і не знає жодної людини, яка би мала підтверджений COVID-19. Але людина інфікувалася. Тобто припускаються думки, що це могло відбуватися в магазинах чи інших місцях масового перебування людей.

Об этом сообщает Редакция

В області маємо незначну кількість повторних інфікувань

Щодо повторного інфікування коронавірусом, то є буквально кілька випадків, які потрапляють в поле зору.

- Це справді люди, які впродовж квітня перехворіли, отримали негативний результат, клінічно одужали і у них захворювання відмічається знову. Причому з підтвердженим ПЛР-тестом. Це свідчить про те, що найменше в поодиноких випадках хворіти можна двічі, тобто повторно, — зазначає Н. Гопко.

Медик зауважує, що повторних захворювань небагато, не більше 5 випадків. Люди в квітні хворіли і через три місяці в них знову лабораторно підтверджено хворобу із такою ж клінікою, яка притаманна для коронавірусу.

- Це означає, що не кожного разу ті, хто перехворіли, можуть вважатися убезпеченими, — наголошує пані Наталія. – Тож люди, які точно знають, що вони перехворіли і вже одужали, мають бути обачними, дотримуватися умов карантину, бо їхнє відчуття безпеки може бути хибним. Адже ніхто не може чітко зазначити наскільки тривалим є набутий імунітет після перенесення хвороби. Можливо, імунітет якийсь короткий період часу і є. Все потребує вивчення.

Ольга ШУПЕНЯ


Джерело статті: “https://pogliad.ua/news/health/covid-19-kicmanskiy-rayon-u-liderah-cherez-velelyudni-zahodi-393222”

Новости
Теги