Українські моряки, яких захопила Росія, забезпечені 30 адвокатами, – Денисова

Незаконно заарештовані в Росії українські моряки забезпечені адвокатської підтримкою і не дають жодних свідчень в РФ. Про це повідомила журналістам уповноважений Верховної ради з прав людини після зустрічі з родичами полонених моряків в Одесі.


Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на телеканал «Прямий».


«Зараз кожен наш військовополонений забезпечений адвокатської підтримкою. Адвокатська підтримка оплачується за рахунок державного бюджету. Всі договори підписані консульською службою посольства України в РФ зі всіма адвокатами. У нас сьогодні 30 адвокатів і чотири ще в резерві», – повідомила Денисова.


Вона також підкреслила, що Україна буде діяти тільки згідно Женевської конвенції.


«Я дуже пишаюся нашими моряками, вони всі герої, вони всі визнали себе військовополоненими і не надають ніяких свідчень. Це головне на сьогодні. Це зруйнувало всю стратегію РФ щодо наших моряків... Головна стратегія, яка впроваджується державою, наші моряки – це військовополонені. Діяти треба відповідно до Женевської конвенції 1949 року. Вони при будь-яких умовах повинні бути звільнені і повернені додому. Також мають бути повернені ті судна, на яких вони були захоплені», – додала вона.


Нагадаймо, українська делегація приділить особливу увагу питанню утримання в заручниках українських моряків і кораблів, які захопила Російська Федерація в Керченській протоці, на засіданні Міжпарламентської ради Україна-НАТО.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/01/10/ukrainski_moryaky_yakyh_zahopyla_rosiya_zabezpechena_30_advokatamy__denysova_1485555”

Новости
Теги