Час провести межу для Путіна. Як реагують у США на скандал навколо змови РФ з талібами та чому звинувачують Трампа в бездіяльності

REUTERS/Parwiz

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Члени руху Талібан здають зброю в рамках мирової угоди з урядом, 25 червня 2020 року

REUTERS/Parwiz


Дії спецслужб Росії знову опинилися у фокусі світової уваги: у США набирає обертів скандал навколо можливих виплат Москви афганським талібам за вбивство західних військових.

НВ розповідає, що про це відомо, чому в Конгресі США вимагають додаткового розслідування таких даних та які наслідки може мати ситуація для відносин Москви й Вашингтона.

Росія платила за вбивство американських військових в Афганістані? Що про це відомо

Відправною точкою резонансної історії став матеріал, який опублікувала 26 червня американська газета The New York Times. У ньому йдеться про те, що підрозділ військової розвідки РФ таємно пропонував винагороду бойовикам афганського руху Талібан та їхнім посібникам за вбивство військовослужбовців міжнародної коаліції в Афганістані, зокрема американців.

Такого висновку американська розвідспільнота дійшла кілька місяців тому, уточнює NYT, якій стало відомо про цю інформацію від власних джерел в офіційних колах США. Частково дані розвідки засновані на допитах захоплених афганських бойовиків та злочинців.

Читайте також:

Пішли на мирову. Чому угоду США й Талібану про відведення військ можна вважати історичною

У США вважають, що подібні виплати пропонував підрозділ російських спецслужб, «пов’язаний із замахами та іншими таємними операціями в Європі, метою яких було дестабілізувати Захід або помститися перебіжчикам». Йдеться про т. зв. «підрозділ 29 155» ГРУ РФ, який підозрюють у тому числі в спробі отруїти Сергія Скрипаля та його дочку у Великій Британії в 2018 році.

Обіцянки фінансової винагороди за вбивство іноземних військовослужбовців в Афганістані не були порожніми: низка бойовиків-ісламістів («або тісно пов’язаних з ними озброєних злочинців») отримали такі виплати, стверджує NYT. Газета нагадує, що в 2019 в Афганістані було вбито 20 американців, однак які з цих випадків зараз під підозрою — невідомо.

Джерела видання повідомили, що про приголомшливі висновки розвідки повідомили особисто президента Дональда Трампа, а Рада національної безпеки США (працює в складі адміністрації президента — прим. ред.) навіть обговорила цю проблему на міжвідомчій нараді наприкінці березня.

NYT також уточнює, що Білий дім поки не вжив жодних кроків у відповідь, хоча американські чиновники підготували кілька можливих варіантів реакції Вашингтона — від дипломатичної ноти протесту до посилення санкцій проти РФ.

Повідомляється також, що до недавнього часу США тримали в суворій таємниці інформацію про можливі виплати талібам від Росії, однак нещодавно розширили брифінги з цієї теми та поділилися даними з Великою Британією (чиї військові також могли бути серед цілей таких вбивств).

Передплатіть, щоб прочитати повністю

Нам необхідна ваша підтримка, щоб займатися якісною журналістикою

Передплатити Я вже передплатник
Перший місяць 1 ₴. Відмовитися від передплати можна у будь-який момент
Сыч

Віталий Сич, Головний редактор

Друзі, ми вводимо платний доступ до частини контенту НВ.

Ми гарантуємо, що на НВ ви не побачите просування інтересів політиків, бізнесменів і партій. Ви також ніколи не побачите тут прихованої комерційної реклами, яку називають джинсою.

Дякуємо всім, хто читає і підтримує нас.


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/vbivstvo-amerikanskih-viyskovih-v-afganistani-rosiya-reakciya-ssha-50097023.html”

Новости
Теги