Чим багаті, тим і раді: нерухомість суддів Верховного Суд


Ми ознайомилися з майже двома сотнями декларацій суддів найвищого суду і дізналися, хто з них задекларував найбільше нерухомості, а хто офіційно живе у гуртожитку; як зазначена у декларації вартість землі у центрі столиці може відрізнятися від її ж вартості у оголошенні про продаж; хто будує біля свого будинку не лише лазню і барбекю, але і каплицю; а також які автомобілі судді купують найчастіше.

Об этом сообщает Дедал


99 ПЕНСІЙ

Як свідчать декларації, річна заробітна плата судді Верховного Суду становить близько 3,3-3,7 млн грн ($122-137 тис).

Це, звичайно, удвічі менше, ніж, наприклад, річний прибуток суддів Верховного суду США, які отримують по $255-267 тис. Однак середня заробітна плата у Сполучених Штатах за даними 2019 року становила $3920 на місяць – і, таким чином, місячна зарплатня судді Верховного суду перевищувала прибутки середнього американця у 5 разів ($21-22 тис проти $3,9 тис). Середня ж заробітна плата в Україні за даними минулого року становила 12,2 тис грн, або близько $460. Відповідно, місячний середній прибуток одного судді ВС (275-308 тис.) – це 22-25 середніх зарплат. Або – оскільки на 1 січня 2020 року середня пенсія в нашій країні становила 3082 грн – 89-99 середніх пенсій.

Розмірковувати про доцільність саме таких видатків з бюджету можна довго, але факт залишається фактом: маючи такі офіційні прибутки, судді можуть дозволити собі доволі багато, не викликаючи при цьому жодних підозр у корупції. Але, по-перше, значна частина сьогоднішніх суддів ВС донедавна працювала на роботах із набагато скромнішими виплатами. По-друге, сотні і сотні квадратних метрів нерухомості декларують далеко не всі судді (за нашими підрахунками, понад 500 кв.м офіційно перелічує лише 6% суддівського корпусу ВС). По-третє, з тих чи інших причин судді намагаються занизити оголошену вартість придбаного майна.

З розглянутих нами 188 суддів, які зараз засідають у ВС, 57% – чоловіки. Переважна більшість юристів (107 зі 188, або 57%), заповнюючи у декларації графу “інформація про членів сім’ї суб’єкта декларування”, згадує як чоловіка або дружину, так дитину або дітей, а також інколи інших близьких родичів. 24% суддів (44 особи) зазначили у останніх деклараціях лише чоловіка або дружину. 6% (12) – виключно свою дитину або дітей. 13% (25 осіб) суддів офіційно не мають жодного члена родини.

Нагадаємо, членами сім’ї суб’єкта декларування є: особи, які перебувають у шлюбі із суб’єктом декларування (чоловік/дружина), незалежного від того, чи вони проживають спільно; діти, у тому числі повнолітні діти, батьки, особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки із суб’єктом декларування (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких не мають характеру сімейних – наприклад, особи, що спільно орендують житло), у тому числі особи, які спільно проживають із суб’єктом декларування, але не перебувають з ним у шлюбі).

ВІД 0 ДО 1176 КВ.М

Загалом, задекларовану площу до 100 метрів мають 14% суддів Верховного Суду.

Від 100 до 300 метрів зазначили у своїх деклараціях 53%.

300-500 метрів мають у розпорядженні 27%.

5% суддів декларують понад 500 кв.м нерухомості, і, умовно, 1% – двоє суддів – понад 1000 кв.м.

Судді ВС за площею задекларованої нерухомості:

НАДІЯ ГУБЕНКО. КАСАЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД. 592,3 КВ.М

Земля – 1500, 5462 та 37093 кв.м у Великій Димерці, 386 та 590 кв.м десь у Києво-Святошинському районі області (точне місце розташування не зазначається).

ОЛЕКСІЙ СЛУЧ. КАСАЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД. 608,7 КВ.М

За адресою будинку, у якому знаходиться “квартира” Олексія Васильовича у Буковелі, за 100 метрів від гірськолижного підйомника “Буковель-14”, розташований готель “Luxury” – там суддя, імовірно, володіє одним з номерів.

СТАНІСЛАВ КРАВЧЕНКО. КАСАЦІЙНИЙ КРИМІНАЛЬНИЙ СУД. 619 КВ.МЗемля – 900 та 1000 кв.м у Чернігівській області, 1175 кв.м у Новосілках під Києвом.СЕМЕН СТЕЦЕНКО. КАСАЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД. 644 КВ.М +
Земельні ділянки судді – 521 та 1500 кв.м у Вишеньках.


Також у декларації Стеценка, поданій минулого року, фігурував об’єкт незавершеного будівництва – будинок у Вишеньках площею 277 кв.м. У 2020 році декларацію суддя ще не подавав (принаймні, її немає у реєстрі декларацій), у реєстрі нерухомості будинок нам знайти не вдалося – так що, імовірно, в експлуатацію він ще не введений.


Мати Семена Стеценка (або, звичайно ж, лише її повна тезка Надія Дем’янівна Стеценко, яку життя пов’язало з близькими родині судді регіонами – Волинською областю та столицею України), один з об’єктів нерухомості якої суддя вніс до декларації, крім згаданого вже 288-метрового будинку у Гаразджі на Волині також володіє, зокрема, квартирою у Луцьку, квартирою та приміщенням приватного коледжу у Володимирі-Волинському, двома квартирами у Києві та базою відпочинку на озері Світязь.
База на озері СвітязьТЕТЯНА ШИПУЛІНА. КАСАЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД. 653 КВ.МЗемля – 599 кв.м у селі Гребені у Київській області, 326 та 1000 кв.м у Бахмачі.


Одна з квартир чоловіка судді, Ігоря Бака, знаходиться у самому центрі Києва – на бульварі Шевченка.Це квартира площею 59,7 кв.м, набута у власність у 2016 році. У графі вартість навпроти неї написано “не застосовується”. Можливо, причини на це є об’єктивні – наприклад, якщо квартира була отримана у спадщину. Однак з вартістю нерухомості у родини є й інші цікаві нюанси – скажімо, квартиру площею 40,2 у столиці чоловік судді у 2004 році нібито придбав за 3548 грн (тоді – близько $700, і це не помилка, тому що інформація однакова у деклараціях за різні роки).А чималий будинок біля Дніпра у Юшках (а за розташуванням ділянки – у Гребенях, хоча насправді у дачному кооперативі поза межами обох селищ) – збудував (такий висновок ми робимо з того, що ділянка, на якій знаходиться будинок, у власності родини ще з 1996 року) за 157 тис.₴ Станом на вересень 2016, тобто на дату набуття прав на будинок, це було близько $6000.

ЄГОР КРАСНОВ. КАСАЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД. 707,4 КВ.МЗемельні ділянки – 300 кв.м на Одещині.ЛАРИСА ТАЦІЙ. КАСАЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД. 774,9 КВ.МЗемля – 78 кв.м, 918 кв.м та 1200 кв.м у Харківській області.


Родина не дуже довіряє банкам – судячи з того, що чоловік та дружина судді задекларували понад $300 тис. готівкою.
ЖУРАВЕЛЬ ВАЛЕНТИНА. КАСАЦІЙНИЙ ЦИВІЛЬНИЙ СУД. 817 КВ. М(На фото – дачний кооператив на Осокорках, у которому розташований будинок судді)


Земля – 989 та 1085 кв.м у Києві, 2500 та 6070 кв.м у селі Великий Карашин на Київщині, 28 200 кв.м у Миколаївській області, 40 431 у Чернігівській області.КОНДРАТОВА ІРИНА, КАСАЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД. 1119,6 КВ. М
Будинок біля метро “Арсенальна”, у якому розташована одна з квартир судді. Ще одна – у будинку на вулиці Грушевського


Земля – 1000 та 809 кв.м у користуванні в Києві, 2425 та 1200 кв.м у селі Зазим’я, 1529 у Тарасівці, 20 000 кв. м у Димерці.


Один зі своїх об’єктів нерухомості, згідно з декларацією, Кондратова здає в оренду Посольству США. Впродовж 2019 року прибуток від цього становив 1,081 млн грн – отже, близько 90 тис. грн на місяць.На сьогоднішній день будинки у “Французському містечку”, які є у продажу, коштують суттєво дорожче – наприклад, будинок площею 393 кв.м (на 200 метрів менший за будинок судді) у стані “після будівельників, потребує ремонту” пропонується за $390 тис. Можна, звісно, припустити, що нерухомість просто дуже зросла у ціні – але загалом у столиці та її околицях аж такого росту цін не прослідковується.


Не потрапивши до переліку суддів із найбільшою кількістю нерухомості, нашу увагу, тим не менш, привернув також суддя Микола Лагнюк, який зараз зводить будинок у селі Вороньків Бориспільського району Київської області. Крім житлового будинку площею 324 кв.м, лазні та літньої кухні площею 130 кв.м, бесідки, барбекю, додаткового “садового будинку” і сараю суддя вирішив побудувати на ділянці власну невеличку церкву – каплицю площею 16 кв.м.Також ми принагідно звернули увагу на розділ “Транспортні засоби” у деклараціях суддів ВС – щоб з’ясувати, яким саме автомобілям судді віддають перевагу. Звичайно, це авто різних років випуску. Утім, найпопулярніша серед суддів ВС модель – це, без сумніву, Toyota Camry, їх ми нарахували 9. На другому місці Toyota RAV4 – 8 автомобілів у деклараціях. Третє місце – за Honda CRV, їх ми знайшли 6. Далі йдуть Mitsubishi Outlander (6 авто) та знову Toyota – тепер Land Cruiser, 5 машин. Стільки ж, 5, Nissan Quashqai.За ними слідують Toyota Prado (4 авто), Mazda CX5 (також 4), Nissan Juke (3), Volkswagen Touareg (3), Volkswagen Tiguan (3) та Ford Kuga (3).


Валерія Бурлакова

Минулі Розслідування

Гучні скандали судді Качура (відео)

Розслідування у програмі “Правосуддя по-новому”

Вбивство довічником нацгвардійця у потязі при етапуванні

Розслідування «Слідство.Інфо»

Чому Зеленський вирішив скасувати публічне декларування топів з СБУ

Баканов займає керівну посаду в іспанській фірмі?Нас підтримали

Асоціація УМДПЛ
Студія Real Stories Production


Підтримати альманах "Антидот"

Хочу підтримати


Джерело статті: “https://antydot.info/investigations/chym-bahati-tym-i-radi-nerukhomist-suddiv-verkhovnoho-sud/”

Новости
Теги