«Рекрут», «Штаб-сержант» - нові назви військових звань затвердили депутати

Верховна Рада встановила нові назви військових звань вищого офіцерського складу в Збройних силах України. Відповідні зміни були внесені у закон "Про військовий обов’язок і військову службу".

Об этом сообщает Звездный клуб

Відповідний документ №2247 підтримав 291 нардеп на засіданні у четвер, 4 червня.

Звання були приведені у відповідність із системою, яка прийнята у провідних країнах-членах НАТО. Згідно зі змінами до законодавства, відтепер в Україні з’являться "бригадний генерал" і "командор-адмірал", замість звання "генерал-полковник" – просто "генерал", а звання "генерал армії" було скасовано.

Також передбачається скасування військових звань "прапорщик" і "старший прапорщик" ("мічман" та "старший мічман" для ВМС) і запроваджується низка нових звань, зокрема, "рекрут", "штаб-сержант", "майстер-сержант", "старший майстер-сержант" та "головний майстер-сержант" ("штаб-старшина", "майстер-старшина", "старший майстер-старшина" і "головний майстер-старшина" для ВМС).

Водночас, відповідно до закону, військові звання "генерал армії України", "генерал-майор", "контрадмірал", "генерал-лейтенант", "віцеадмірал", "генерал-полковник" і "адмірал", які були присвоєні до набрання чинності цього закону, зберігаються за військовослужбовцями та особами, звільненими з військової служби в запас або у відставку.

Аби реалізувати ухвалений закон, тепер необхідно внести відповідні зміни до Статуту внутрішньої служби ЗСУ, Дисциплінарного статуту ЗСУ, Стройового статуту ЗСУ та Статуту гарнізонної та вартової служб ЗСУ.Джерело статті: “https://www.tenews.org.ua/post/show/1591427594-rekrut---shtab-serzhant----novi-nazvi-viyskovih-zvan-zatverdili-deputati”

Новости
Теги