Від США до Франції: У Парижі багатотисячний протест проти поліцейського насильства переріс у зіткнення. ВІДЕО

Париж

У Парижі пройшла багатотисячна акція протесту проти расизму і поліцейського насильства, яка переросла в зіткнення демонстрантів і правоохоронців.

Об этом сообщает FIB

Про це повідомляє агентство Associated Press.

Протестувальники вийшли на вулиці 2 червня, незважаючи на заборону масових заходів через епідемію коронавірусу COVID-19.

Згідно з оцінками поліції, в акції взяли участь не менше 20 тисяч осіб.

Протести пройшли в пам’ять про темношкірого юнака Адама Траоре, який помер після затримання поліцейськими в 2016 році, а також на знак солідарності з американцями, які протестують через загибель Джорджа Флойда (загинув за схожих обставин).

Демонстранти тримали в руках таблички з написом “Black lives matter” (“Життя чорних важливе”), а також з фразою “Я не можу дихати”, яку Флойд повторював перед смертю.

Через деякий час паризька демонстрація переросла в зіткнення з поліцією. Протестувальники кидали в правоохоронців пляшки та каміння, підпалювали сміттєві баки і скутери.

У відповідь поліцейські застосували сльозогінний газ і гумові кулі.

Протести пройшли і в інших французьких містах (зокрема, в Ліллі, Марселі та Ліоні).

Справа Траоре стала символом боротьби з насильством поліції у Франції. Обставини смерті 24-річного француза малійського походження все ще розслідуються після чотирьох років суперечливих медичних висновків про те, що сталося.

Хлопець загинув незабаром після затримання поліцією в 2016 році. Під час затримання правоохоронці придавили чоловіка зверху, через що тому не вистачало повітря.

Еспертиза, проведена на замовлення родичів загиблого, показала, що смерть настала від удушення в результаті дій правоохоронців. За твердженням рідних Траоре, його останніми словами були: “Я не можу дихати”. Інший же звіт про розтин назвав причиною смерті “серцевий набряк”, пов’язаний з поганим станом здоров’я хлопця.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

BYKVUДжерело статті: “https://uainfo.org/blognews/1591173568-vid-ssha-do-frantsiyi-u-parizhi-bagatotisyachniy-protest-proti.html”

Новости
Теги