В ООН відреагували на зґвалтування в Кагарлику: скандал із копами набув світового розголосу

Моніторингова місія ООН із прав людини відреагувала на скандал довкола підозри в зґвалтуванні жінки співробітників Кагарлицького відділу поліції на Київщині.

Об этом сообщает Компромат

Відповідна заява з’явилася на сторінці органу в Facebook. У ній нагадали про неприпустимість застосування силових методів і тортур правоохоронцями та зажадали провести ретельне розслідування злочину.

"Ми глибоко стурбовані повідомленнями про сексуальне насильство й тортури щодо жінки й чоловіка у відділенні поліції в Кагарлику. Нільс Мельцер, спеціальний доповідач ООН з питання катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження чи покарання, після свого візиту до України 2018 року підкреслив, що "слід вжити швидких і ефективних заходів для зміни культури поліції, яка, очевидно, все ще вважає жорстоке поводження прийнятним", – зазначили представники Місії ООН.

Зґвалтування в Кагарлику

Зґвалтування в Кагарлику

Крім того, вони закликали Державне бюро розслідувань і Офіс генерального прокурора України провести ефективне, оперативне, ретельне й неупереджене розслідування всіх можливих злочинів, скоєних поліцією, зокрема недавнього інциденту в Кагарлику.

"Ми також закликаємо Національну поліцію вжити необхідних заходів для запобігання подальших випадків катувань і жорстокого поводження в її лавах. Нарешті, ми закликаємо парламент України привести статтю 127 Кримінального кодексу в повну відповідність до статті 1 Конвенції проти катувань, таким чином закривши наявні або потенційні лазівки для безкарності", – сказано в заяві.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

  • після скандалу, пов’язаного з підозрою двох копів Кагарлика в зґвалтуванні молодої жінки, керівництво відділу поліції усунули, а сам відділ розформували.


  • Затриманими виявилися 29-річний оперуповноважений Сергій Сулима і 35-річний начальник сектору кримінальної поліції Микола Кузів.


  • За словами начальник ГУ Нацполіціі в Київській області Андрія Небитова, підозрювані в зґвалтуванні поліцейські Кагарлицького відділу поліції за час служби не зробили нічого корисного, а один з них вже мав дисциплінарне покарання.


  • Також поліцейські з Кагарлика, які підозрюються в зґвалтуванні, можливо, уникли переатестації під час реформи поліції.


  • У мережі розсекретили ім’я і деталі з особистого життя 26-річної жертви насильства й побиття у відділі поліції Кагарлика.


  • Адвокат Євген Мельниченко заявив, що жертву зґвалтування поліцейськими в Кагарлику до відділу поліції привіз сусід, заманивши нібито на допит щодо пограбувань у селі. Чоловіка зараз розшукують.


  • Пізніше в коментарях ЗМІ адвокат повідомив, що його підзахисна досі перебуває в шоковому стані й потребує лікування.


Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Читайте всі новини по темі "Секс-скандал у поліції Кагарлика" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/crime/v-oon-vidreaguvali-na-zvaltuvannya-v-kagarliku-skandal-z-kopami-nabuv-svitovogo-rozgolosu.htm”

Новости
Теги