Главу Мінекономіки попередили про ризики введення мита на імпортне паливо

Представники кількох галузей виступили проти пропозицій ПАТ "Укртатнафта", ПАТ "Укрнафта" і АТ "Укргазвидобування" почати антисубсидійне розслідування щодо імпорту дизельного пального та скрапленого газу, зокрема російського походження, з метою введення імпортного мита в розмірі 8,46% з 2020 року з подальшим підвищенням до 25,4% 2024 року.

Об этом сообщает Дедал

"Реалізація заявлених вимог призведе до монополізації ринку, руйнування стабільної системи забезпечення нафтопродуктами та неконтрольованого зростання цін на всі види палива", – йдеться в наявному в розпорядженні агентства "Інтерфакс-Україна" листі до міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка з проханням відмовити в розслідуванні.

Звернення підписали президент ОП "Укрметалургпром" Олександр Каленков, президент Української зернової асоціації Микола Горбачов, голова Федерації роботодавців транспорт Володимир Гусак.

Автори документа вказують, що їм стало відомо про ініціативу проведення антисубсидійного розслідування групи "Приват", єдиною метою якого, на їхню думку, є прагнення групи вкотре забезпечити монопольне становище на українському ринку палива й отримати надприбутки.

За їхніми підрахунками, загальне підвищення вартості ДП і скрапленого вуглеводневого газу становитиме приблизно 39 млрд грн на рік.

За оцінкою консалтингової групи А-95, яка наводиться в листі, у разі введення імпортного мита на рівні 8,46%, ціна на ДП російського походження зросте на 1570 грн за тонну, скрапленого газу – на 1240 грн за тонну.

Водночас автори звернення вказують, що об’єктивні підстави для проведення антисубсидійного розслідування відсутні, оскільки, зокрема, частка російського імпорту в споживанні ДП становила 2019 року приблизно 36%, скоротившись з 42% у 2018 році, тоді як частка продукції українського походження зросла на 12%.

"Тенденція до скорочення постачання палива російського походження на ринок України зараз триває. Також фактична рентабельність виробництва дизельного пального на підприємствах АТ "Укргазвидобування" становить 70-80%, що свідчить про істотний запас українських виробників для конкуренції з імпортною продукцією та подальшого нарощування внутрішнього споживання ДП без обмежень імпорту", – йдеться в документі.

Нагадаємо, група "Приват" Ігоря Коломойського ініціювала спеціальне розслідування щодо імпорту нафтопродуктів. Якщо уряд застосує мита, це призведе до зростання цін на нафтопродукти та максимізації прибутку переробних заводів.

"Приват" контролює понад 70% видобування нафти, понад 80% її перероблення та 90% перевалочних потужностей для імпорту нафтопродуктів у морських портах.

В таких умовах мита призведуть до збільшення цін на паливо всередині країни та максимізації прибутку групи "Приват" Ігоря Коломойського.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/glavu-minekonomiki-poperedili-pro-riziki-vvedennya-mita-na-importne-palivo.htm”

Новости
Теги