Вінницькі комунальники скаржаться на погану якість саджанців проекту “Озеленення України”


21 Лютого 2020 11:40
Автор: Vежа

Посадовців “Вінницязеленбуд” бентежить якість саджанців, які планують надати організатори проєкту «Озеленення України», під час якого по всій країні планують висадити мільйон молодих дерев, зокрема і у Вінниці.

Об этом сообщает Роспрес

Про це в коментарі для прес-служби Вінницької міської ради повідомила заступниця директора з агротехнічних питань МКП «Вінницязеленбуд» Тетяна Прибиш.

– Ми вже подали заявку на участь у проєкті в якості співорганізатора та надали пропозиції по висадці дерев у місті – це можуть бути саджанці кленів, дубів, лип, горобини та хвойних порід дерев. Також запитали, звідки і яким буде сам посадковий матеріал.

Нам повідомили, що наразі планують брати його у лісгоспах України, з якими уже є домовленість. І що це будуть переважно сіянці – віком 2-3 роки з відкритою кореневою системою висотою 1,5 метри. Нас це дещо бентежить, адже приживлюваність сіянців не дуже висока, лише 15-20%. Крім того, упродовж останніх років бачимо тенденцію посушливого літа, що для молодих дерев є не дуже добрим. Ті саджанці, які ми висаджуємо у місті кожного року, краще переносять такі погодні умови і їх приживлюваність складає 90-95%. Це уже сформовані молоді дерева, яким 10-12 років, по 3-3,5 метри заввишки з обхватом стовбура не менше 14-16 см. І вони мають сформовану кореневу систему. Тому, щоб сіянці, які нам нададуть організатори проєкту, краще прижились, – ми будемо пропонувати ті місця для посадки, де в подальшому можна буде забезпечити за ними догляд – школи, прибудинкові території, кілька зон громадського користування, – каже пані Прибиш.

У міській раді нагадують що 20 березня Вінниця приєднається до всеукраїнської екологічної ініціативи. “В цей день в нашій державі планують висадити 1 мільйон молодих дерев. У нашому місті їх висаджуватимуть на територіях освітніх закладів, багатоквартирних будинків та зон загального користування. В тих місцях, де потім можна буде забезпечити догляд за саджанцями. «Вінницязеленбуд» допоможе і людьми, і надасть поливальну техніку для проведення акції. Фахівці підприємства уже спілкувались з організаторами щодо посадкового матеріалу і порід саджанців, які властиві для нашої місцевості”, – ідеться в повідомленні.

Довідка:

У 2019 році у Вінниці відповідно до міських стандартів посадки молодих дерев було висаджено понад 2100 саджанців різних порід на магістральних вулицях, міських скверах та прибудинкових територіях.

 • Vinnytsia
 • висадка дерев
 • Озеленення України
 • сіянці
 • саджанці

Читайте також:

 • Обласна рада не змогла проголосувати за реорганізацію санаторіїв на Вінниччині
 • На Вінниччині виплатили допомогу сім’ям загиблих та постраждалим на Майдані
 • “22 рідних загиблих з Небесної Сотні вже не дочекались вироку”: у Вінниці вимагали звільнити керівництво правоохоронних органів. ФОТО

 • Джерело статті: “https://vezha.ua/vinnytski-komunalnyky-skarzhatsya-na-poganu-yakist-sadzhantsiv-proektu-ozelenennya-ukrayiny/”

  Новости
  Теги