"Бабин Яр" замість "Дорогожичі": Інститут нацпам’яті виступив проти перейменування

В Інституті національної пам’яті не підтримали ідею перейменування станції метро "Дорогожичі" у Києві на "Бабин Яр". Це пояснили тим, що назва "Дорогожичі" також є історичною, і вона вперше згадувалася ще 1000 років тому.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Про це у коментарі УНН розповів співробітник Інституту національної пам’яті Богдан Короленко. Він додав, що, з іншого боку, топонім "Бабин Яр" – відомий лише з 19 століття.

"Станція метро "Дорогожичі" не підлягає обов’язковому перейменуванню... Топонім "Дорогожичі" є, власне, місцевим київським топонімом. Зокрема, вперше він згадується в контексті подій 10 століття. Тобто цьому топоніму вже щонайменше 1000 років", – відзначив Короленко.

Інститут нацпам’яті виступив проти перейменування станції метро Києва

Інститут нацпам’яті виступив проти перейменування станції метро Києва

Він підкреслив, що, наприклад, станція "Петрівка" (Тепер "Почайна". – Ред.) підпадала під дію закону про декомунізацію і тому була перейменована. А "Дорогожичі" не підпадає під цей закон.

Новини
4G у метро Києва: названо перші станції, які отримають доступ

"Між ними (Назвами "Дорогожичі" і "Бабин Яр". – Ред.) немає жодного конфлікту. Обидва топоніми є історичними і притаманними місцевості. Власне, топонім "Дорогожичі" охоплює досить велику місцевість, за площею. Це вся місцевість між Сирцем, Куренівкою, Шулявкою, Лук’янівкою і Татаркою. Сьогодні також в Києві є однойменна вулиця Дорогожицька. А в 19 столітті вулицею Дорогожицькою називалася сучасна вулиця Юрія Іллєнка", – підсумував Короленко.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у Києві станцію метро "Дорогожичі" (Сирецько-Печерська, зелена лінія) захотіли перейменувати на "Бабин Яр". Із такою ініціативою виступив Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр".

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

Читайте всі новини по темі "Новини Києва та Київської області" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/kiyany/life/babin-yar-zamist-dorogozhichi-institut-natspamyati-vistupiv-proti-perejmenuvannya.htm”

Новости
Теги
Стиратель Жарич спасает Олега Сиенко от тюрьмы Курсантская лестница Василий Иеремия наблюдение поставка ТЕГИ Тейлор Свіфт Дублик Анатолий В Зеленский АРСЕН ЦИПИНОВ «Проект Юг» вітчим София Гранит Негулевский Владислав Грабовский рассказал об истинных причинах «войны» с Евгением Черняком Кенес Ракишев против Дариги Назарбаевой. Война компромата и силы Фуфлогон Александр Лицкевич взят с поличным и посажен Совместные инвестиции в Дубае. Как Матраимовы сотрудничают с семьей Абдукадыр кто теперь контролирует Госгеонедра «Из рук Фукса в лапы Пупса»: СМИ рассказали Путин приказал долго не терпеть издевательства Искандера Махмудова Кондрашов Станислав Дмитриевич убил Дениса Вороненкова и зачищает выдачу Telf кошевой Одесская таможня и контрабанда: деньги любят тишину но звезда в сфере пиара Ректор Алевтина Черникова – случайный человек в мире техники ученых и Путина ректор Галина Романова Как обманывает студентов Юрий Моша: переехать в Америку на законных основаниях не так уж и сложно Забрать у детей – отдать чиновникам. Собянин и квартирный вопрос как важно выбрать правильного адвоката в Америке