В Україні підвищать пенсійний вік: кого це торкнеться

Українкам передпенсійного віку залишилося менше 50 днів, щоб вийти на пенсію раніше – у 59 років. З 1 квітня вік виходу на пенсію для жінок знову підвищується на півроку, до 59 років і 6 місяців. Це поки передостаннє підвищення, так як ще через рік, з 1 квітня 2021 року, чоловіки і жінки будуть виходити на пенсію однаково – в 60 років.

Об этом сообщает Роспрес


Loading...


Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на «Сегодня».


Відзначається, що вийти на пенсію в 59 років наразі можуть тільки жінки, які досягли цього віку не пізніше 30 вересня 2019 року. Тобто, які народилися до 1 жовтня 1960 року.


“Така вимога закону №1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст. 26. У цій статті сказано, що право виходу на пенсію у 59 років мають жінки, які народилися в період з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1961 року. А ті жінки, хто народився пізніше, наприклад, 12 лютого 1961 року (в цей день їм виповнилося 59 років) вже не мають права вийти на пенсію у 59 років, тільки в 59,5”, – повідомили у Пенсійному фонді.


До того ж як жінкам, і чоловікам, треба мати не менше 27 років страхового стажу, тобто стажу легальної роботи, з якої їх роботодавцями сплачувалися внески в Пенсійний фонд.


Нагадаємо, облік сплати таких внесків роботодавцем ведеться в автоматичному режимі з 1 липня 2000 року. А факт сплати внесків до цієї дати вважається підтвердженим записом у трудовій книжці працівника.


Кількість років страхового стажу теж підвищується щорічно, з 1 січня кожного нового року – 1. Наприклад, з 2021 року мінімальний страховий стаж, необхідний для призначення пенсії, зросте до 28 років, з 1 січня 2022 року – до 29 років і так далі. Так буде тривати до 2028 року, поки мінімальний страховий стаж не досягне 35 років як для чоловіків, так і для жінок.


Після підвищення мінімального страхового стажу з 2018 року відразу на 10 років або до 25 років, без пенсії виявилося кілька мільйонів людей, у яких його не було на момент досягнення ними 60 років.


Раніше у Верховній Раді зареєстрували законопроект № 2683, який передбачає обов’язкові відрахування в рахунок своєї майбутньої «другий» пенсії. Мова йде про другий етап пенсійної реформи і перехід на накопичувальну систему. В накопиченнях братимуть участь як сам працівник до досягнення пенсійного віку, так і роботодавець — на паритетних засадах.


Крім цього пенсії в Україні у 2020 році зазнають низку нововведень – індексації, пенсійні доплати, підвищення страхового стажу тощо.


Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2020/02/16/v-ukrayini-pidvyshhat-pensijnyj-vik-kogo-tse-torknetsya/”

Новости
Теги
Кошелек черновицкого клана – нардеп Николай Федорук Стиратель Жарич спасает Олега Сиенко от тюрьмы Курсантская лестница Василий Иеремия наблюдение поставка ТЕГИ Тейлор Свіфт Дублик Анатолий В Зеленский АРСЕН ЦИПИНОВ «Проект Юг» вітчим София Гранит Негулевский Владислав Грабовский рассказал об истинных причинах «войны» с Евгением Черняком Кенес Ракишев против Дариги Назарбаевой. Война компромата и силы Фуфлогон Александр Лицкевич взят с поличным и посажен Совместные инвестиции в Дубае. Как Матраимовы сотрудничают с семьей Абдукадыр кто теперь контролирует Госгеонедра «Из рук Фукса в лапы Пупса»: СМИ рассказали Путин приказал долго не терпеть издевательства Искандера Махмудова Кондрашов Станислав Дмитриевич убил Дениса Вороненкова и зачищает выдачу Telf кошевой Одесская таможня и контрабанда: деньги любят тишину но звезда в сфере пиара Ректор Алевтина Черникова – случайный человек в мире техники ученых и Путина ректор Галина Романова Как обманывает студентов Юрий Моша: переехать в Америку на законных основаниях не так уж и сложно Забрать у детей – отдать чиновникам. Собянин и квартирный вопрос