З 20 – обов’язково, з 18 – за бажанням. Завгороднюк розтлумачив указ президента про призов - Подробиці

Подія: Міністр оборони України Андрій Загороднюк заявив, що під час весняного призову повістки отримає молодь у віці від 20 років. Про це він оголосив після підписання вчора, 16 січня, Володимиром Зеленським указу, в якому зазначено, що призовний вік тепер стартуватиме з 18-ти.


Деталі: Очільник оборонного відомства зауважив, що вік призову з 18 років чітко прописаний у законі і насправді ніколи не змінювався, а указ президента видано з дотриманням вимог чинного законодавства. Однак отримуватимуть повістки особи, які досягли 20-річного віку, а ті, кому виповнилося 18 та 19 років, — можуть зголошуватися за власним бажанням. "Ми отримуємо чимало звернень і побажань щодо можливості проходити строкову службу саме з 18 років. Аргументація — раціональне планування молодою людиною своїх подальших кроків щодо навчання, працевлаштування та особистого життя", — цитує слова міністра пресслужба відомства.


Також Андрій Загороднюк запевняє, що примусово осіб, які не досягли 20 років, до проходження строкової служби не залучатимуть.


Чимало коментаторів на сторінці міністра оборони у "Фейсбуці" звертають увагу, що в указі вказано "Призвати на строкову військову службу придатних за станом здоров’я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років", але повістки надсилатимуть лише 20-річним. Однак Завгороднюк на ці коментарі не відповідає.


Коментар: Військовий експерт Ігор Романенко вважає ідею призивати до армії у 18 років виправданою. Про це він зазначив у коментарі "Сьогодні". "Раніше існувала думка, що краще призивати старших, мовляв, вони більш усвідомлено ставляться до служби. Але було зроблено аналіз ситуації, були опитані молоді люди віком понад 20 років. Виявилося, що дуже багато хлопців заявили, що хотіли служити відразу після школи. Мотивували це тим, що перерва після школи — невелика. Відслужив і можеш планувати життя на свій розсуд. До таких думок прислухалися і дозволили служити з 18 років", — повідомив військовий.


Що було раніше: 16 січня президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2020, який передбачає призов до армії з 18 років. Граничний максимальний вік призовника, згідно з документом, залишається незмінним — 27 років.


Джерело статті: “https://expres.online/podrobitsi/z-20-obovyazkovo-z-18-za-bazhannyam-zavgorodnyuk-roztlumachiv-ukaz-prezidenta-pro-prizov”

Новости
Теги