У роки правління Порошенка ФФУ перетворилася на філію БПП. Можна було красти, не побоюючись

Кальмари, кава і футбол...

Об этом сообщает http://kompromat.icu


Нарешті сталося. Те, про що так довго говорили більшовики, меншовики й ті, хто посередині, – сталося. У парламенті таки створено ТСК (тимчасову слідчу комісію) з розслідування корупції в Українській асоціації футболу. Великий футбол – це великі гроші. А там, де є великі гроші, часто є велика корупція. Але те, що відбувається у федерації протягом останніх кількох років, – узагалі виходить за рамки "пристойності".


Українська корупція специфічна. Вона безпосередньо пов’язана з політикою і владою. Але саме за роки правління президента Порошенка Федерація футболу відкрито перетворилася на філію БПП. Посудіть самі. Голова бюджетного комітету парламенту Андрій Павелко стає президентом ФФУ. Уже конфлікт інтересів. Далі. Членами виконкому стають чинні депутати коаліції. А керівниками обласних федерацій – чинні на той момент губернатори. Ну, а вишенькою на торті цього кадрового шабашу стає обрання (?!) на посаду першого віцепрезидента федерації Назара Холодницького – головного антикорупційного прокурора України.


Усе. Коло замкнулося. Тепер можна було відкрито красти, не побоюючись. Адже дах керівника САП забезпечував надійний захист. А всілякі журналістські розслідування і навіть відкриті кримінальні справи ніяк не заважали головним функціонерам від футболу наживатися. Вдумайтеся, тільки зарплата одного віцепрезидента федерації Костюченка становить понад 450 тис.₴ А в генерального секретаря (просто брежнєвщина якась) трохи більше ніж 300 тис. Погодьтеся, чимало.


Для довідки. Федерація футболу – громадська організація. Її фінансують із кількох джерел. Основні – це УЄФА та ФІФА, які фінансують кілька програм на загальну суму приблизно €6–8 млн. Плюс до цього, спонсорські вливання, штрафи клубів, рекламні пакети за телетрансляції та інші внутрішні джерела. Отже, сума за рік набігає чималенька. Більше ніж €10 млн.


То що ж розглядатиме ТСК, за створення якої проголосували фракції "Слуга народу" і "За життя"? Наведу вам лише кілька тіньових схем, які лежать в основі кримінальних справ, і внаслідок яких десятки мільйонів доларів було виведено в офшор і привласнено.


Отже, тільки у 2015–2016 роках через свого постійного фінансового агента "Ньюпорт менеджмент ЛТД" на рахунки фіктивних компаній ФФУ скерувала понад €13 млн, отриманих від УЄФА на закупівлю... 30 тонн чаю, 10 тонн кави і 2 тонн морепродуктів. А що, чисто футбольна угода. Куди ж Федерації футболу без омарів, креветок, кави та чаю? Та ще й під час війни на Донбасі. І це замість розвитку регіональних футбольних структур та дитячого футболу.


Але це так, квіточки. Гурманські замашки футбольних функціонерів. Є у кримінальному провадженні й набагато серйозніші афери. Із залученням уже і бюджетних коштів. Отже, стежте за руками. Президент ФФУ і за сумісництвом голова бюджетного комітету парламенту Андрій Павелко через Мінрегіонбуд виділяє у 2017 році 270 млн грн на програму будівництва дитячих футбольних мініполів зі штучним покриттям. Окрім того, своєю постановою уряд зобов’язав органи регіональної влади та місцевого самоврядування дзеркально виділити аналогічну суму.


Безумовно, цю тему підтримали і в УЄФА, адже розвиток юнацького футболу – пріоритет європейської футбольної асоціації. І тому УЄФА також виділила круглу суму нашій федерації.


Наступного року ситуація повторилася. Із тією лише різницею, що апетити в керівництва БПП та Федерації футболу України зростали. Бюджет виділив уже понад 350 млн грн, зобов’язавши місцеву владу виділити дзеркально аналогічну суму. У підсумку за два роки на цю програму було виділено з бюджету України 1,25 млрд₴


А далі – усе за сценарієм. Цинічне розкрадання і налагоджений механізм корупційних схем. Під невсипущим оком нашого "Каттані" Холодницького. Обладнання та інші матеріали закупляли за завищеними цінами, без ProZorro, через офшорні компанії, із відкатами. Тим більше, що у федерації вирішили побудувати і власний завод із виробництва цього самого штучного покриття. Думаю, що правоохоронні органи під контролем ТСК дадуть свою оцінку всім цим діям. Скажу лише одне: із 32-х обіцяних та анонсованих тільки в Києві майданчиків побудовано лише три! Хоча гроші виплачено підрядникам практично в повному обсязі.


Ви хочете запитати, що ж робив перший віцепрезидент федерації і за сумісництвом головний антикорупційний прокурор Холодницький? Так власне те, заради чого його Андрій Павелко і запросив у федерацію. Літав зі збірною, насолоджувався життям і "не помічав" корупційних схем, які процвітали в цій дуже багатій громадській організації.


До речі, про гроші й багатство. Зовсім нещодавно наші 20-річні хлопці стали чемпіонами світу з футболу. Чемпіонами світу! І федерація обіцяла виплатити переможцям премії. Але не склалося. Кажуть, немає грошей. Мабуть, усе пішло на закупівлю неіснуючого обладнання і тонни омарів. До речі, за вихід нашої національної збірної у фінальну частину Євро 2020, із чим ми вітаємо наших хлопців, УЄФА виділить приблизно €10 млн. Уже не знаю, на що захочуть витратити ці суми в УАФ, але думаю, що робота парламентської ТСК і поновлення всіх кримінальних справ охолодять запал керівництва УАФ.


І ще. Я не прокурор і нікого ні в чому не обвинувачую. Але я дуже хочу, щоб злочинний картель Порошенка, який поширив свої щупальця в усі сфери життя, зокрема Федерацію футболу, було зруйновано як Карфаген. І щоб усіх учасників топкорупції, у якій би сфері це не відбувалося, було покарано. Чому б не почати відновлювати справедливість із футболу? Адже ми всі хочемо, щоб у Федерації футболу займалися не закупівлею десятків тонн кави, тисяч непотрібних ламп чи неіснуючого комплектування, а реальною підтримкою дитячого футболу, регіональних федерацій, жіночого футболу та будівництвом футбольних полів.


Що ж, будемо сподіватися, що крига скресла, панове присяжні засідателі, як любив говорити незабутній Остап Ібрагімович...


Джерело: "ГОРДОН"


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/blogs/dmitriy-spivak/-u-roki-pravlinnja-poroshenko-ffu-peretvorilasja-na-filiju-bpp-mozhna-bulo-krasti-ne-pobojujuchis-1470860.html”

Новости
Теги