Катастрофа під Смоленськом: суд зобов’язав Валенсу вибачитися перед Качинським

 Лех Валенса

У Гданську окружний суд наказав екс-президенту Польщі Леху Валенсі вибачитися перед главою правлячої партії Право та справедливість Ярославом Качинським за звинувачення у Смоленській катастрофі.

Про це повідомляє RMF24.

Валенса заявив, що саме Ярослав Качинський видав дозвіл на посадку президентського літака 10 квітня 2010 року, назвавши брата загиблого президента "смоленським вбивцею".

Ще однією темою були звинувачення Валенси на адресу Качиньського, що саме той сфабрикував так звану "справу Болека" про співпрацю екс-президента з радянськими спецслужбами. Крім того, Валенса заявляв, що Качинський страждає психічною хворобою.

Ярослав Качинський вимагав від Валенси публічних вибачень та 30 тисяч злотих, які екс-президент повинен був перерахувати до фонду боротьби з онкологічними захворюваннями у Варшаві.

Суд вирішив, що Валенса повинен публічно вибачитися та заявити наступне: "Прошу вибачення у пана Ярослава Качинського за те, що у моїх публічних заявах у період від квітня 2015 до травня 2017 роки я висунув проти нього звинувачення, що Ярослав Качинський, усвідомлюючи невідповідні погодні умови під час польоту польської делегації до Смоленська, видав рекомендацію до посадки літака, чим призвів до авіакатастрофи 10 квітня 2010 року, а своїми подальшими діями намагався перекласти відповідальність за Смоленську катастрофу на інших осіб. Цими словами я нашкодив доброму імені та гідності пана Ярослава Качинського. Лех Валенса".

Однак суд вирішив не змушувати Валенсу виплачувати 30 тисяч злотих на благодійні цілі.

10 квітня 2010 року під Смоленськом розбився літак Ту-154М, на якому президент Лех Качинський з дружиною та представники вищого командування і політичних партій Польщі летіли на траурні заходи з нагоди річниці розстрілу польських офіцерів у Катинському лісі.

У результаті авіакатастрофи загинули всі 96 осіб, включаючи 7 членів екіпажу. Попри те, що, згідно з висновками Міждержавного авіаційного комітету, причиною катастрофи стали неправильні дії екіпажу, багато хто побачив в аварії руку Москви.

Читайте у новому номері
журналу НВ

  • Люди НВ: 18 українців, які рухають країну вперед
  • Головні ризики та досягнення у держбюджеті-2019
  • Україна йде на рекордний врожай у своїй історії
Читати журнал онлайн
Ukraine-2020
Facebook Twitter Google+


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/katastrofa-pid-smolenskom-sud-zobovjazav-valensu-vibachitisja-pered-kachinskim-2511859.html”

Новости
Теги