"Не треба вигадувати велосипед". Вітренко заявив, що про транзит газу ще можна домовитися до 2020 року

Вітренко: Газ став заручником політики

Росія та Україна ще можуть домовитися про транзит газу до 2020 року. Про це виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив "Немецкой волне" в інтерв’ю, яке вийшло 27 листопада.

Об этом сообщает http://viptrade.biz

"Можна [встигнути розв’язати питання], тому що нам не треба вигадувати велосипед. Усе, що потрібно зробити, – прийти і за усталеними європейськими правилами забронювати потужності в України. Для цього є всі сформовані законодавчі умови. Не треба вигадувати нічого нового, просто жити за правилами", – сказав він.

Вітренко вважає, що "газ став заручником політики".

"Ми розуміємо, що рішення обійти Україну за допомогою будівництва [газопроводів] "Північного потоку – 2" і "Турецького потоку" – це політичне, а не економічне рішення. І весь газовий сектор, і навіть ті самі "Нафтогаз" і "Газпром" страждають від того, що це питання занадто політизоване", – зазначив топменеджер "Нафтогазу".

10-річний контракт між Україною та Росією про постачання і транзит газу спливає 31 грудня 2019 року. З осені 2015-го Україна не імпортує природного газу за контрактом із "Газпромом", закуповуючи газ на своєму західному кордоні.

У 2018–2019 роках минуло чотири раунди тристоронніх газових переговорів на високому рівні: 17 липня 2018 року, 21 січня 2019 року, 19 вересня та 28 жовтня.

На останніх переговорах, які відбулися у Брюсселі, представники України, РФ та Єврокомісії обговорили тарифи на транзит, обсяги транзиту і впровадження європейських правил ринку газу в Україні після 2019 року.

У "Нафтогазі" заявили, що під час тристоронніх переговорів російська делегація знову порушила питання перегляду рішень Стокгольмського арбітражу, згідно з якими "Газпром" має виплатити "Нафтогазу" $2,56 млрд.

Український уряд хоче укласти довгостроковий контракт на транзит газу із РФ до Європи. У "Нафтогазі" повідомили, що мають намір запропонувати Росії транспортувати 60 млрд м³ газу щорічно протягом 10 років.

"Газпром", зі свого боку, пропонує продовжити чинний контракт або укласти новий строком на один рік. Водночас російський монополіст висуває низку умов для продовження транзиту газу через територію України: відмова обох сторін від взаємних претензій у міжнародному арбітражі і припинення всіх судових розглядів; скасування рішення Антимонопольного комітету України про штраф для "Газпрому" за порушення економічної конкуренції та відкликання клопотання "Нафтогазу" про ініціювання Єврокомісією розслідування проти "Газпрому".

Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель назвав цю пропозицію відверто неприйнятною. Він заявив, що Україна цієї зими не замерзне без транзиту російського газу.

Вітренко не відкидає, що "Газпром" може "перекрити вентиль" 1 січня 2020 року.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-ne-potribno-vigaduvati-velosiped-vitrenko-zajaviv-shcho-pro-tranzit-gazu-shche-mozhna-domovitisja-do-2020-roku-1461465.html”

Новости
Теги