Україна планує збудувати нові енерголінії до Білорусі для імпорту електрики

Про це йшлося під час зустрічі представників українського та білоруського енергетичних міністерств, передає прес-служба Міненерго.

Об этом сообщает http://probusinessltd.com

«Мова йшла про лінію між українською Рівненщиною та білоруською Брестщиною. Обговорювалося і питання будівництва вставок постійного струму на існуючих ПЛ 330 кВ між ОЕС Білорусі і ОЕС України: Мозир — Чорнобильська АЕС, Гомель — Чернігів», — повідомляють у Міненерго.

Нові лінії електропередач мають забезпечити імпорт до України надлишкової електроенергії з Білорусі, яка може з’явитися там після відкриття першої в країні атомної електростанції.

Загалом Україна розраховує придбати у Білорусі 2,1 мільярда кіловат-годин електроенергії у 2020 році.

3 жовтня стало відомо, що Україна вперше з 2015 року відновила імпорт електрики з Росії. Російська електрика почала продаватися на українському ринку «на добу наперед». Однією з перших компаній, яка придбала російську електроенергію, стала «Дніпроазот», яка входить до групи «Приват» Ігоря Коломойського.

Загальна частка імпортної російської електрики в Україні складає менше 1%.Джерело статті: “https://hromadske.ua/posts/ukrayina-planuye-zbuduvati-novi-energoliniyi-do-bilorusi-dlya-importu-elektriki”

Новости
Теги