Процес повернення захоплених РФ кораблів на завершальному етапі - Єрмак

Українські кораблі у Керченські протоці, 2018 рік — Процес повернення захоплених РФ кораблів на завершальному етапі — Єрмак
Українські кораблі у Керченські протоці, 2018 рік


За даними ЗМІ, повернення кораблів відбудеться вже сьогодні вночі

Об этом сообщает http://mash24.info


Офіс президента України підтвердив, що процес повернення з РФ українських кораблів знаходиться на завершальному етапі.


Про це НВ повідомив радник президента Андрій Єрмак.


«Процес повернення малих броньованих катерів «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксиру «Яни Капу», захоплених в минулому листопаді, вже на завершальному етапі», — заявив Єрмак.


Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що захоплені росіянами кораблі повернуть Україні сьогодні вночі.


В якому стані знаходяться катери та «Яни Капу» після річного полону, невідомо.


Раніше про підготовку передачі кораблів повідомили російські ЗМІ.


4 листопада МЗС України надіслало Росії ноту з проханням повідомити, де і коли українські військові можуть забрати захоплені в Керченській протоці кораблі.


Як повідомлялося, Росія відхрещувалася від планів повернути Україні військові кораблі.


25 листопада 2018 року російські силовики біля берегів анексованого Криму обстріляли і захопили три кораблі Військово-морських сил України: катери «Бердянськ» і «Нікополь» і буксир «Яни Капу», які прямували з Одеси в Маріуполь. У полон потрапили 24 українці, троє з них отримали поранення.

Міжнародний трибунал з морського права 25 травня зобов’язав Росію негайно звільнити всіх моряків і дати їм можливість повернутися в Україну, а також повернути кораблі. 7 вересня між Україною і Росією відбувся обмін у форматі 35 на 35, в рамках якого, зокрема, були звільнені 24 полонені моряки.

Захоплені судна Росія досі не повернула.Джерело статті: “https://glavcom.ua/news/proces-povernennya-zahoplenih-rf-korabliv-na-zavershalnomu-etapi-jermak-640421.html”

Новости
Теги