Перекази з поточного рахунку не потребуватимуть використання реєстраторів розрахункових операцій – Верланов

Сергій Верланов: Також РРО не потрібні, якщо клієнт у касі банку вносить готівку для подальшого її зарахування на поточний рахунок продавця

Будь-які перекази за товари чи послуги з поточного рахунку фізичної – особи підприємця (ФОП), юридичної або фізичної особи, або через касу банку на поточний рахунок ФОП-спрощенця не будуть потребувати використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Про це повідомив голова Державної податкової служби України Сергій Верланов на своїй сторінці у Facebook.

Об этом сообщает http://mamkoved.top


https://www.facebook.com/sergey.verlanov/posts/10157694146984803

"Юристи, консультанти, айтішники, інші самозайняті особи, у тому числі й ті, хто працює на третій групі спрощеної системи оподаткування, не мають застосовувати реєстратори розрахункових операцій, якщо їхні клієнти розраховуються з ними виключно в безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують їм кошти на поточний рахунок банківським переказом", – цитує слова Верланова пресслужба ДПС.

"Також РРО не потрібні, якщо клієнт у касі банку вносить готівку для подальшого її зарахування на поточний рахунок продавця", – зазначив голова податкової.

Водночас, якщо розрахунки за товар або послугу відбулися з використанням банківської платіжної картки, то така операція підпадає під визначення "розрахункової операції". У ДПС зазначили, що ця норма діяла й раніше.

"Це не нова норма: вимоги щодо застосування РРО по операціях із застосуванням платіжних карток діяли й раніше. Утім, ми розуміємо, що існує багато запитань щодо нюансів і практичних аспектів застосування реєстраторів розрахункових операцій при проведенні таких розрахунків. Тому спільно з Міністерством фінансів будемо їх роз’яснювати", – уточнив Верланов.

18 жовтня президент України Володимир Зеленський підписав закони щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг, які спрямовано на впровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій та механізму кешбек.

Згідно з документом, Кабмін спільно з координаційною радою мають передбачити у проєкті закону введення дворічного мораторію на проведення перевірок фізичних осіб – підприємців щодо дотримання ними порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО).

Кабмін має розробити документ, який передбачає лібералізацію умов та критеріїв зарахування ФОП до першої групи спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, зокрема через установлення більшого розміру граничного обсягу доходу протягом календарного року, надання їм права використовувати працю найманих осіб, а також розширення переліку видів діяльності, якою можуть займатися ці суб’єкти господарювання, ідеться в указі.

Також Зеленський запропонував пом’якшити відповідальність фізосіб-підприємців за порушення порядку подання звітності, пов’язаної із застосуванням РРО.

Із 1 січня 2020 року платники податків мають дістати можливість тестувати безкоштовні програми для реєстрації розрахункових операцій, ідеться в документі.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-perekazi-z-potochnogo-rahunku-ne-budut-vimagati-vikoristannja-rejestratoriv-rozrahunkovih-operatsij-verlanov-1417830.html”

Новости
Теги