Трамп заявив, що Штати наразі в повній бойовій готовності після атаки на саудівський завод

Трамп: Є підстави вважати, що ми знаємо винуватця

Президент США Дональд Трамп заявив у Twitter у ніч на 16 вересня, що Америка наразі у стані "бойової готовності" після нападу на нафтові об’єкти Саудівської Аравії.

"Є підстави вважати, що ми знаємо винуватця. Ми наразі в повній бойовій готовності, залежно від підтвердження [інформації], але чекаємо відповіді від Королівства [Саудівської Аравії] щодо того, хто, на їхню думку, стояв за атакою і на яких умовах ми будемо діяти", – написав президент.


Saudi Arabia oil supply was attacked. There is reason to believe that we know the culprit, are locked and loaded depending on verification, but are waiting to hear from the Kingdom as to who they believe was the cause of this attack, and under what terms we would proceed!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) September 15, 2019

В іншому твіті глава Білого дому зазначив: "Згадайте, коли Іран збив [американський] безпілотник, стверджуючи, що він був у їхньому повітряному просторі, хоча насправді він не був там і близько. Вони твердо дотримувалися цієї версії, знаючи, що це була велика брехня. Тепер вони кажуть, що не мають жодного стосунку до нападу на Саудівську Аравію. Подивимося?"


Remember when Iran shot down a drone, saying knowingly that it was in their "airspace" when, in fact, it was nowhere close. They stuck strongly to that story knowing that it was a very big lie. Now they say that they had nothing to do with the attack on Saudi Arabia. We’ll see?

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) September 16, 2019

Помічник віцепрезидента США Марк Шорт 16 вересня сказав журналістам, що слова Трампа про "бойову готовність" не слід сприймати буквально – як готовність до військових дій. Про це повідомляє CNN.

За словами Шорта, енергетична незалежність Штатів зараз більша, ніж будь-коли: США самі експортують нафту.

У ніч на 14 вересня на території нафтопереробного заводу Saudi Aramco в Саудівській Аравії виникла пожежа. Відповідальність за запуск безпілотників на об’єкти саудівської нафтової компанії взяли на себе єменські сепаратисти-хусити.

Державний секретар Сполучених Штатів Майк Помпео заявив, що Іран здійснив безпрецедентну атаку на світові енергопостачання, і закликав усі країни беззастережно засудити напад.

У Тегерані назвали твердження офіційних осіб США "безглуздими".

16 вересня посадовці уряду США передали агентству Associated Press супутникові знімки, які, за їхніми словами, свідчать, що удар по заводу не могло бути завдано з півдня, тобто з Ємену.

Після повідомлень про атаку на Saudi Aramco вартість листопадових ф’ючерсів на нафту еталонної марки Brent зросла майже на 20%. Це рекордне за темпами зростання цін із 1988 року, коли почалася торгівля нафтовими ф’ючерсами.

20 червня в Ірані повідомили, що американський безпілотник було збито в іранських територіальних водах. Трамп заявив, що Іран зробив велику помилку, збивши безпілотник над міжнародними водами.

Американські військові були готові завдати удару у відповідь, але за 10 хвилин до призначеного часу його було скасовано, зазначав глава Білого дому.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-tramp-zajaviv-shcho-shtati-znahodjatsja-v-povnij-bojovij-gotovnosti-pislja-ataki-na-saudivskij-zavod-1276981.html”

Новости
Теги