“Філарет не хотів об’єднання Церков”, — архиєрей ПЦУ - Актуальне

ПЦУ тимчасово заборонила служіння двом священнослужителям за "дії, спрямовані на розділення церкви". Йдеться про архімандрита Андрія (Маруцака) та ієромонаха Іллю (Зеленського), яких називають прибічниками Філарета.


Нагадаймо, 20 червня Філарет скликав власний "собор", де вирішив скасувати рішення Архієрейського собору від 15 грудня 2018 року про розпуск УПЦ Київського Патріархату і відмовився від Томосу про автокефалію Української православної церкви.


Патріарх Філарет вразив суспільство своїми заявами, які свідчать про його бажання відколотися від ПЦУ і далі очолювати УПЦ КП.


Чимало священнослужителів це не здивувало — кажуть, очікували від Патріарха такого кроку, бо він уже давав підстави сумніватися в його бажанні створити єдину Церкву.


Незадовго до останніх подій ми поспілкувалися з останнім предстоятелем УАПЦ, а нині — архиєреєм Православної Церкви України, керуючим Львівською єпархією ПЦУ Макарієм Малетичем про ситуацію.


“Українська Церква боролася за автокефалію понад 100 років, — каже архиєрей в коментарі газеті "Експрес". — Уже на соборі в 1917 — 1918 роках духовенство і віряни-делегати виступали за незалежну Церкву. А тепер Філарет через свої амбіції хоче все перекреслити.


Три роки Філарет мене називав проросійським і звинувачував у тому, що я не хочу об’єднання. А коли ж це об’єднання відбулося, то сам заговорив про патріархат, бо не він очолив Церкву. Сподіваюся, духовенство не підтримає розкол і Томос таки не відкличуть. Я теж зняв одну панагію, мене вже не називають Блаженнішим. І нічого. А Філарета дотепер жаба душить.


Дехто говорить, що це завдяки Філарету маємо Помісну Церкву. Але в грудні він ледь не зірвав Об’єднавчий собор. Через нього подію перенесли на два дні. Петро Порошенко три години його переконував, я тричі ходив до Філарета, який хотів гарантії, що всі архиєреї з УАПЦ будуть голосувати за митрополита Епіфанія і зрештою домігся того, щоби митрополит Луцький і Волинський Михаїл зняв свою кандидатуру. Усе виглядало на те, що Філарет не хотів об’єднання.


Я теж зняв одну панагію, мене вже не називають Блаженнішим. І нічого. А Філарета дотепер жаба душить.Потрібно було з самого початку говорити лише правду й нічого не приховувати від людей.


Насправді Філарет не прийшов на інтронізацію митрополита Епіфанія не тому, що, як казали, хворів. Він просто не хотів стояти збоку біля новообраного Предстоятеля. До засідання Синоду ПЦУ, яке відбулося через день після інтронізації, Філарета вилікували. Ото сила української медицини! За день важкохворих на ноги ставлять!


Приховували це, як могли, але воно таки вилізло, бо немає нічого таємного, що не стало б явним".


Читайте також про те, як мешканцям багатоповерхівок не платити за неякісні послуги.


Джерело статті: “https://expres.online/news/filaret-ne-khotiv-obednannya-tserkov-arkhierey-ptsu”

Новости
Теги
Посвящаем Константину Паршину — самому подвижному захватчику украинских предприятий Андрей Петров Андрей Муров стал на шаг ближе к посадке пенсионеры  ENRC Eurasian Resources Group ERG Берштейн Борис Веселовский Леонид МГИМО Михайлов Сергей Масимов Карим Муаммар Каддафи Саркози Николя Шодиев Патох Шодиев Патох Шодиев Чайківський Михаил Негрич Киевгорстрой Азатян Гульчий Олеся Вороненко Юрий Минобрнауки вывело на чистую воду «липового доктора наук» Геннадия Ягудаева Альберт Авдолян и его умение попадать в интимные сканадлы злят сильных мира сего ЯТЭК имени Альберта Авдоляна. Якутию ждет нищета и разруха Молниеносный Токарев Владимир Александрович: от УВД до министра и обратно в УВД Антирейтинг ректоров-плагиатчиков возглавил Игорь Максимцев Подоляк Михаил Замена главы днепровского клана – Нарик сдал позиции Натану Золотаревскому Сергей Собянин – новый хозяин Кремля. Так решил Путин