Зв’язок із затриманим в Єгипті українським капітаном танкера Sea Shark перервався

З капітаном судна Sea Shark – громадянином України Віталієм Нестеренком, затриманим військовими Єгипту за порушення кордону, перервано зв’язок.


Про це УНІАН повідомив керівник проектів благодійної організації «Фонд допомоги морякам «Ассоль» (Одеса) Андрій Шевченко.За його словами, завтра очікується повернення п’яти моряків з команди танкера Sea Shark, який з вантажем нафти з грудня 2018 року утримувався військовими Єгипту. При цьому вдень у неділю в організацію надійшло повідомлення, що зв’язок з капітаном перерваний.


«Буквально щойно надійшла інформація, що у капітана екіпажу – громадянина України – вилучено мобільний телефон. Зв’язок з ним перервано...», – сказав Шевченко.


Він пояснив, що в складі екіпажу – 31 особа, серед яких 17 українців, двоє кримських моряків, 11 громадян Індії, Філіппін і Шрі-Ланки, а також – громадянин Азербайджану. Як зазначив Шевченко, зусилля для звільнення моряків об’єднали, зокрема, посольство України в Єгипті, співробітники консульської служби України, а також дипломатичні відомства країн, чиї представники були в екіпажі. «Перші п’ять українців екіпажу рано вранці 27 травня, транзитом через Стамбул, повинні прибути додому», – зазначив Шевченко.


Він пояснив, що в «Ассоль» за допомогою представники екіпажу звернулися в середині травня – співробітники організації консультували родичів моряків і були на цілодобового зв’язку з капітаном і екіпажем судна. Організація направила звернення в МЗС України, посольство України в Єгипті та адміністрацію прапора судна.


Представник «Ассоль» з посиланням на інформацію екіпажу зазначив, що танкер минулого року затримали через ненавмисне входження в територіальні води Єгипту і пред’явили позов на 56 млн дол. Власник судна і фрахтувальник вели переговори з флотом Єгипту, щоб звільнити судно й організувати зміну екіпажу. Проте 19 травня надійшла інформація про те, що танкер з вантажем планується перемістити в невідомому напрямку, а екіпажу погрожують застосуванням зброї.


Єгипетські військові наказали команді розділитися на групи і зібратися в різних приміщеннях. Незважаючи на погане самопочуття деяких моряків, військові відмовилися допускати до них лікаря. «Десять моряків, серед них п’ять українців, того ж дня перемістили на іншу військову базу. Після проходження всіх формальностей їх помістили в готель. І рано вранці в понеділок, 27 травня, саме цих п’ятьох українців очікуються в аеропорту «Одеса», – розповів Шевченко.


Як зазначається, ВМС Єгипту, утримуючи решту екіпажу в приміщеннях на судні, своїми силами перегнали танкер і вивантажили нафту, після чого наступна частина моряків була знята з борту. Шевченко додав, що пізно ввечері 25 травня надійшла інформація про те, що решту екіпажу разом з українським капітаном звільнено і направлено в готель. Повідомлялося, що всі вони очікують оформлення відповідних документів і повернення додому.


Однак зараз Шевченко не зміг уточнити, коли це станеться, що зараз відбувається з моряками і яка доля капітана.


Як повідомлялося, танкер Sea Shark разом з екіпажем було затримано 18 грудня 2018 року компетентними органами Єгипту за порушення кордону. Капітан Sea Shark Віталій Нестеренко підтвердив, що судно дрейфувало у відкритому морі, а в територіальні води Єгипту зайшло випадково. Компанії-судновласнику виставили штраф, а паспорти моряків вилучили. Військова прокуратура Єгипту висунула вимогу до екіпажу розвантажити нафту, яку перевозило судно, через екологічну загрозу в разі її витоку в акваторію.


У МЗС України зажадали від Єгипту пояснити затримання танкера, 19 травня військові Єгипту відмовили консулу України у відвідуванні українських моряків, а 20 травня в МЗС Єгипту пообіцяли сприяти поверненню наших співвітчизників на батьківщину.


Раніше сьогодні, 26 травня, у фонді допомоги морякам «Ассоль» повідомили, що 5 українських моряків прибудуть в аеропорт «Одеса» 27 травня, а в МЗС України заявили про намір якомога швидше повернути на батьківщину і решти українців.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/05/26/zvyazok_iz_zatrymanym_v_yegypti_ukrainskym_kapitanom_tankera_sea_shark_1580095”

Новости
Теги