У Франції заборонили «Жовтим жилетам» протестувати біля Собору Паризької богоматері

Французька влада заборонила учасникам антиурядових акцій руху «жовті жилети» проводити протести в районі пошкодженого пожежею Собору Паризької Богоматері.


Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на агентство AFP.


«Жовті жилети» планують акцію протесту в суботу, це буде вже 23-я за рахунком акція. У поліції заявили, що заборона буде діяти завтра увесь день.


У заяві йдеться, що в цьому районі не може бути проведена демонстрація через крихкість будівлі. Протестувальникам також будуть заборонені акції на Єлисейських полях і в районі президентського Єлисейського палацу.


Представники «жовтих жилетів» розкритикували розмір деяких пожертвувань, обіцяних на відновлення Нотр-Даму.


«В один клік 200 мільйонів, 100 мільйонів. Це показує нерівність, яку ми регулярно засуджуємо в цій країні», – заявив в середу глава профспілки CGT Філіп Мартінес.


Демонстрації «жовтих жилетів» часто закінчувалися безладами і пограбуваннями в Парижі та інших великих містах по всій Франції.


Нагадаймо, причиною пожежі в Соборі Паризької Богоматері могло стати коротке замикання у частині будівлі, яка перебувала на реконструкції.


У вівторок французькі пожежники змогли повністю ліквідувати пожежу в Соборі Паризької Богоматері, яка розпочалася в понеділок ввечері.


Пожежникам вдалося зберегти 850-річну головну кам’яну споруду готичної будівлі, включаючи дві її вежі, але шпиль і дах повністю згоріли і обвалилися.


Із собору вдалося врятувати частину святинь, в тому числі терновий вінець Ісуса Христа і туніку святого Людовіка.


На відбудову Собору Паризької Богоматері протягом 24 годин після пожежі різні донори пообіцяли пожертвувати майже мільярд євро.


Читайте більше новин на тему: Пожежа у Нотр-Дамі


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/04/19/u_frantsii_zaboronyly_zhovtym_zhyletam_protestuvaty_bilya_soboru_paryzkoi_1555497”

Новости
Теги