У Києві тисячі підприємців протестують через нові правила розміщення МАФів

У столиці тисячі підприємців вийшли на акцію протесту. Усе через нові правила розміщення так званих МАФів.


Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.


Пані Юлія показує, що залишилося від її скромного бізнесу, якому вона присвятила десять років життя. Колись тут стояла продовольча крамниця. 2017-го прийшли комунальники із ломами, болгарками та без попереджень.


«Згодом ми поставили сюди намет. Він стояв тут як акція протесту. Місцеві підходили, підписувались під зверненням до Кличка», – розповідає підприємець Юлія.


Юліну крамницю знесли, бо збіг термін документів. Жінка запевняє: переоформити папери намагалась, але їх не давали навмисно. Юлія звернулася до суду, де процес триває й досі.


Київська ж влада не бариться з новими ініціативами. Тепер депутати взагалі ухвалили нові правила про кіоски. Їх приберуть із площ біля метро, уздовж основних доріг і біля зупинок громадського транспорту.


МАФи, що залишаться, підуть з аукціону. Новина настільки збентежила тисячі столичних підприємців, що вони йдуть до мерії із плакатами та гучномовцями.


Ми за те, щоб залишились ті люди, які по закону там стояли, платили завжди і платять, щоб вони залишились. Натомість ті всі шаурми за гроші там поставали, розумієте?» – заявила підприємець Ольга Кузько.


Відбирати кіоски київська влада не прагне, пояснює столичний міський голова Віталій Кличко. Мета: створити конкуренцію серед підприємців.


«Одна автівка, яка на прозорих електронних торгах виборола право бути біля метро «Арсенальна», платить майже мільйон у бюджет нашого міста. Поряд стоять МАФи, які платять 40 тисяч всі разом. Це справедливо?» – заявив мер Києва Віталій Кличко.


Утім зрештою депутати питання відклали. Мітингувальники ж запевняють: із новими правилами все одно не погодяться.


Нагадаймо, мер Києва Віталій Кличко заявив, що міська влада столиці налаштована запровадити прозорі, єдині для всіх правила та чесну конкуренцію щодо розміщення МАФів у столиці.


Марьям Ель Хассан Алі, «Перші про головне»Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/04/04/u_kyievi_tysyachi_pidpryiemtsiv_protestuyut_cherez_novi_pravyla_rozmishchennya_1544971”

Новости
Теги