В’ятрович: Росія відтворює радянські міфи, які не мають нічого спільного з рішеннями Нюрнберзького процесу

В’ятрович: Слєдствєнний комітєт, ви забиваєтєсь!

Коментуючи порушення Слідчим комітетом РФ кримінальної справи за фактом реабілітації нацизму, керівник Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович нагадав, що це не входить у юрисдикцію російської держави.

"Слєдствєнний комітєт, ви забиваєтєсь! Ні Володимир В’ятрович, ні політика національної пам’яті України, ні наша історія не є у сфері юрисдикції Росії. Тривалий час так було, і ви цим зловживали аж до здійснення злочинів проти людяності. Але, нагадаю, це минуло давно, як би не мріялося інакше", – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Він додав, що з історичного погляду Слідчий комітет дійшов "смішних висновків".

"На відміну від цього комітету я ретельно вивчав матеріали Нюрнберзького процесу, які, на жаль для "слідчих", ніколи не були видані в повному обсязі російською мовою. Очевидно, не випадково, тому що саме в матеріалах Нюрнберзького процесу є документи, які свідчать про боротьбу Організації українських націоналістів проти нацизму. Очевидно, що ці документи суперечать установкам радянської, а тепер – сучасної російської пропаганди про нібито колабораціонізм бандерівців. Саме тому ці документи ніколи не були опубліковані в Російській Федерації", – наголосив В’ятрович.

Він висловив думку, що сучасна Росія відтворює радянські міфи.

"Росія відтворює радянські міфи, пов’язані з Другою світовою війною, які не мають нічого спільного ані з рішеннями Нюрнберзького процесу, ані тим паче з об’єктивним баченням того, чим була Друга світова війна. Зокрема, і для українців", – додав історик.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/v-jatrovich-rosija-vidtvorjuje-radjanski-mifi-jaki-ne-majut-nichogo-spilnogo-z-rishennjami-njurnberzkogo-protsesu-808840.html”

Новости
Теги