Хіти тижня. Історії заробітчан: Українка порівняла умови роботи в Польщі та Естонії (фото)

Дівчина переконана, якби в Україні була така зарплата, то не їхала б на заробітки.

Марина Горбацька з селища Котельва Полтавської області була на заробітках у двох країнах — Польщі та Естонії. У першій працювала на меблевій фабриці, в другій — на фабриці шоколаду, передають з посиланням на .

Об этом сообщает Коготь 2.0

"Була в Польщі два місяці. Склалося погане враження про цю країну. Про Естонію та тамтешніх жителів можу розповідати тільки плюси. Приїздиш у Таллін, одразу відчуваєш, що ти — в Європі. По вулицях їздять нові, комфортні трамваї й автобуси, всюди електронні квитки. Водії — в костюмах із краватками", — говорить Марина.

Також вразило, що люди, які займаються фізичною працею, в Естонії в пошані. "Молоді колеги-естонці брали в кредит квартиру в новобудові, без проблем виплачували позику. Так само й машину. Бо на зарплату в 1000 євро кожен може це собі дозволити", — продовжує вона.

Неприємні сюрпризи

Тим, хто їде на заробітки за кордон, потрібно бути готовими до чималих витрат. За вакансію посередники в Україні беруть 300-400 євро. На дорогу знадобиться більше 100 євро. Стільки ж коштує віза. Оренда квартири коштує приблизно 400 євро на місяць. Проїзд до роботи і назад в основному безкоштовний.

"Мені не подобалося, що наперед невідомо, з ким випаде проживати в квартирі. Роботодавці вважають, що це не головне. Бувають такі співмешканці, що важко описати — пиячать, палять у квартирі, смітять, приводять таких самих друзів. Скрізь нелегко. Але в кого немає стабільного заробітку в нашій країні, погоджуються і на такі умови", — продовжує Марина.

Потрапити на роботу до Естонії нелегко, бо країна невелика. І ринок праці теж. Польща — лідер серед країн, які запрошують на роботу українців.

"В Естонії зміна тривала 8 годин. У Польщі доводилося працювати по 12. Плюс була робоча субота. В Естонії я не перевтомлювалася. Збирала коробки на фабриці шоколаду. До зарплати давали премію — плюс 10%", — говорить українка.

Робота в Польщі виявилася менш привабливою і з точки зору заробітків.

"У Польщі в перерахунок на гривню заробила 15 тисяч гривень, в Естонії — 26 тисяч", — каже Марина.Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Джерело статті: “https://patrioty.org.ua/blogs/khity-tyzhnia-istorii-zarobitchan-ukrainka-porivniala-umovy-roboty-v-polshchi-ta-estonii-foto-366220.html”

Новости
Теги