Маленькі кроки на зближення

Проте досвід новітнього часу каже, що ми можемо вийти за межі історичних суперечок, надміру політизованих і здебільшого контрпродуктивних.

Об этом сообщает ПЛАТЦДАРМ


Я про 2017 рік, коли напередодні Різдва, очевидно що за вказівкою і грошима Кремля, володарі якого сплять і бачать як посварити на темі історичної пам’яті два великі європейські народи, було підірвано пам’ятний хрест, який стояв у Гуті Пеняцькій, що на Бродівщині.


Сплюндрований пам’ятник, січень 2017 року
Фото: надане Олександром Ганущиним
Сплюндрований пам’ятник, січень 2017 року

Коли місцева влада, до якої мав честь належати, чітко заявила – ми НЕбезпорадні до провокацій і глупості, а навпаки – солідарні у позиції неприпустимості воєн з надгробними пам’ятниками у ХХІ столітті та невідворотності покарання за розпалювання міжнаціональної ворожнечі.


Коли коштом української місцевої громади за якийсь місяць цей хрест було відновлено.


Відновлений коштом української громади пам’ятник у Гуті Пеняцькій, лютий 2017
Фото: надане Олександром Ганущиним
Відновлений коштом української громади пам’ятник у Гуті Пеняцькій, лютий 2017

Як і тоді так і зараз, ми схиляємо голови і кладемо квіти задля пошанування пам’яті вбитих мешканців села Гута Пеняцька і всіх невинно убієнних у Другій світовій війні на цих землях – українців і поляків.


Як і тоді, у 2017, так і зараз, ми розраховуємо на те, що польська місцева влада і польська громада зробить такий же крок і відновить знищені надгробки на місцях загибелі українців у Другій світовій війні на території Республіки Польща.


Ukraińcy ze społeczności lokalnej swoim kosztem odbudowali zdewastowany krzyż, co świadczy o tym, że jesteśmy gotowi poprzez konkretne działania oddawać hołd ofiarom tych przerażających wydarzeń. Z innej strony, liczymy na wzajemność z polskiej strony, która doprowadzi do odbudowy zdewastowanych miejsc pamięci Ukraińców na terenach Polski.


Wierzymy w mądrość naszych polskich sąsiadów!


Пробачаємо і просимо вибачення! Слава Україні!


МЗС Польщі вимагає розслідувати руйнування пам\’ятника в Гуті Пеняцькій


Джерело статті: “https://lb.ua/blog/oleksandr_ganushchyn/478850_malenki_kroki_zblizhennya.html”

Новости
Теги