Україна просить Китай прискорити поставку ковід-вакцини

Попри скандал навколо китайської вакцини Sinovac, українська влада наполягає на швидких поставках

Об этом сообщает Информбюро


Україна просить Китай в стислі терміни погодити дозвіл на поставки вакцини від коронавірусу. Київ розглядає співробітництво щодо вакцини не тільки як міжурядову угоду.


Про це йдеться в повідомленні на сайті МЗС України.


Повідомляється, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з китайським колегою Ван Ї. Він подякував за урядову допомогу протягом 2020 року в боротьбі з пандемією.


Міністр також звернувся з проханням сприяти якнайшвидшому наданню дозволу на експорт вакцини до України.


«Ми розглядаємо питання співпраці щодо вакцини не просто як міжурядову угоду, а як взаємодію між народами Китаю та України», — підкреслив він.


Ван Ї запевнив, що Китай готовий підтримувати Україну в боротьбі з ковідом до повної перемоги над пандемією. Сторони також відзначили зростання обсягів торгівлі на 20% — до рекордних 15 млрд доларів.


Раніше повідомлялося, що до Ради подали закон, який дозволить в екстреному порядку застосовувати вакцини конкретних виробників, в тому числі китайської компанії Sinovac. Україна уклала контракт на поставку майже 2 млн доз цієї вакцини.


На початку січня бразильські дослідники заявили, що вакцина від Sinovac Biotech показала ефективність у 50,4% після того, як під час випробовувань понад 9 тис. добровольців було зроблено щеплення з різницею у всього 14 днів.


Тоді очільник МОЗ Максим Степанов заявив, якщо ефективність китайської вакцини буде менше 70%, Україні повернуть гроші.


Напередодні з’ясувалося, що Україна веде перемовини про закупівлю ще однієї Covid-вакцини. Тепер — з індійським виробником ліків.Главком


Джерело статті: “http://kyiv.osp-ua.info/?seolink=politics/76478-ukrayina-prosit-kitay-priskoriti-postavku-kovid-vaktsini.html”

Новости
Теги