Білорусь звинувачує Україну в необ’єктивності в розслідуванні вбивства Шеремета

последние новости в Украине останні новини в Україні


Влада Білорусі відреагували на дачу колишнім співробітником спецзагону Ігорем Макаром показань українським слідчим у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета. У МЗС Білорусі заявили, що вважають Ігоря Макара шахраєм і сумніваються, що Україна проводить об’єктивне розслідування його свідчень.

Об этом сообщает Алексей Пивоваров

МЗС Білорусі звинувачує ексспецпризначенця Макара в шахрайстві, а Україну — в необ’єктивності у справі про вбивство Шеремета. Про це йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ Білорусі опублікованому напередодні.

"Цей індивід нам досить давно знайомий, тому ми з певним скепсисом спостерігали за всієї метушнею, яка розкрутилася навколо його висловлювань. Ми також відзначили реакцію наших українських колег, які мало не вирішили збудувати на цьому ціле нове розслідування. До того ж зрозуміло, що виключно через політичні причини. Ми терпляче чекали, коли ж до нас встановленим порядком звернеться українська сторона за правовою допомогою, як вона і заявляла, щоб провести об’єктивну перевірку. Оскільки до теперішнього часу так ніхто і не звернувся, в їх бажанні бути об’єктивними виникають резонні сумніви й далі чекати, напевно, не має сенсу", — сказав прессекретар Анатолій Глаз.

МЗС Білорусі оприлюднив аудіозапис нібито спілкування Макара з невідомою особою в посольстві в Литві, щоб підтвердити його "шахрайські цілі". На записі чоловік пропонує надання інформації про спецоперації, що готуються білоруськими спецслужбами, в тому числі "по ліквідації людей", в обмін на паспорт громадянина Литви та 1,52 млн євро винагороди. Білорусь передала наявні у неї матеріали по Макаровіу через відповідні служби Польщі, Литві та Німеччини. У разі надходження звернення від України Білорусь висловила готовність розглянути його.

Нагадаємо, що слідство у справі Шеремета отримало нову інформацію про можливу причетність влади Білорусі до вбивства журналіста. Також ASPI news повідомляло, що заступник голови МВС Антон Геращенко повідомив, що версія про можливу причетність до вбивства Шеремета спецслужб Білорусі не вплине на статус обвинувачених.Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/novini-svitu/bilorus-zvinuvachue-ukrainu-v-neobektivnosti-v-rozsliduvanni-vbivstva-sheremeta”

Новости
Теги