Росія зазнає газової поразки, позиція України посилилася – Портников

Росія зазнає газової поразки, позиція України посилилася – Портников

Представники "Газпрому" продукують браві рапорти, проте добудова "Північного потоку — 2", покликаного допомогти Росії відмовитися від транзиту через українську ГТС, поки що відкладається

Об этом сообщает Компромат СНГ

Про це для "Еспресо" пише Віталій Портников.

Більше того, експерти вважають, що "Газпромові" доведеться замовляти додаткові потужності для прокачування сировини через українську ГТС у тому разі, якщо він захоче збільшити поставки до Європи.

Читайте також: Конгрес США розширив санкції проти Nord Stream 2 в оборонному бюджеті

Причин такого розвитку подій чимало. Перша з них — американські санкції, прощальний подарунок адміністрації Дональда Трампа Володимирові Путіну. При цьому існує можливість того, що нова американська адміністрація буде значно жорсткішою до кремлівських "гопників". Адже Джозеф Байден, на відміну від свого емоційного попередника, ніяких особистих симпатій до Володимира Путіна не відчуває і ніяких ілюзій на стосовно нього не має.

Друга причина пов’язана із можливостями газпромівського "летючого голландця" — трубоукладача "Академік Черський". Після відмови західних компаній від участі у будівництві "Північного потоку — 2" це судно залишилося останнім шансом "Газпрому". Але в зимових кліматичних умовах "Академік Черський" працювати не зможе, а навесні, можливо, вдасться посилити погоду політикою та новими санкціями. Українську позицію посилює також затримка із будівництвом сербської ділянки "Турецького потоку", про яку стало відомо днями: її повинні були ввести в дію до кінця цього року, але тепер кажуть про весну 2021-го.

Читайте також: Нова позиція бізнесу може поховати "Північний потік — 2" — Портников

При цьому потрібно розуміти одну просту річ: питання навіть не у грошах. Рано чи пізно український транзит дійсно зупиниться — просто тому, що Росія програє на газових ринках. Справа — у часі. Поки Путін працює президентом Росії, він прагнутиме обійти Україну за допомогою альтернативних маршрутів просто для того, щоби "розчистити" можливість для військових дій на українській території, окупації України. Але після відходу Путіна або краху його мафіозного режиму вся небезпека припинення транзиту зведеться винятково до питань економічної кон’юнктури.

Саме до цього часу нам і потрібно зберегти транзит.Джерело статті: “http://gazetavv.com/news/policy/1606489922-rosiya-zaznae-gazovoyi-porazki-pozitsiya-ukrayini-posililasya.html”

Новости
Теги