Скільки коштуватиме вакцина від коронавірусу - AstraZeneca робить ставку на продажі до бідних країн

Успіхи у випробуваннях вакцин від коронавірусу на основі генних технологій від компаній Pfizer та Moderna дали світу надію, проте більшість країн розраховує на вакцину від іншого виробника — AstraZeneca. Препарати від цієї компанії будуть дешевшими та логістично вигіднішими.

Об этом сообщает FIB

Про це повідомляє Bloomberg.

Дані про фінальний етап випробування вакцини AstraZeneca з’являться дуже скоро, і країни з низькими та середніми доходами роблять ставку на її успіх. Розробка Оксфордського університету відповідатиме за більш ніж 40% поставок вакцин до країн, що розвиваються.

Вартість вакцини AstraZeneca буде в 5—10 разів нижчою за генні розробки Pfizer та Moderna — вона становитиме $4—5. Її вироблятимуть у багатьох країнах від Індії до Бразилії, і вона буде простішою в доставці. Для зберігання цієї вакцини не потрібні наднизькі температури.

Глобальна програма вакцинації Covax від ООН планує рівномірно доставляти вакцини до країн-учасниць, частину з яких надасть AstraZeneca. Компанія виявилась найактивнішою в досягненні домовленостей про постачання — її поставки становитимуть ⅓ 3,2 млрд доз усіх вакцин.

В першу чергу поставки прямуватимуть до Латинської Америки, Африки, Близького Сходу, Азії та Східної Європи. Компанія вважає, що не отримає з продажу вакцин за такими низькими цінами ніякого прибутку.

  • Вакцина від коронавірусу компанії Moderna буде коштувати до $37.
  • Moderna заявила, що її вакцина ефективна на 94,5%. Вона може зберігатися у звичайному домашньому або медичному холодильнику до 30 днів, зберігаючи всі свої властивості. Компанія AstraZeneca тим часом завершила другу фазу випробувань, а Pfizer і BioNTech подали заявку на прискорену реєстрацію своєї вакцини від COVID-19.
  • У липні Pfizer домовилася зі США про постачання 100 мільйонів доз своєї вакцини за ціною $19,5 за дозу. BioNTech прогнозує, що вартість її вакцини від коронавірусу буде нижчою за ринкову, проте ціна в різних регіонах відрізнятиметься.
  • У жовтні в Росії заявляли, що їхня вакцина коштуватиме максимум $13 за дозу.


Джерело статті: “https://babel.ua/news/55036-krajini-shcho-rozvivayutsya-stavlyat-na-vakcinu-vid-koronavirusu-astrazeneca-vona-koshtuvatime-v-kilka-raziv-deshevshe-za-inshi”

Новости
Теги