"Небезпечно для всієї Європи": Дипломат прогнозує "метановий Чорнобиль" на Донбасі

Крім того, він нагадав про об’єкт «Кліваж», де в 1979 стався підземний ядерний вибух в мирних цілях потужністю 0,2-0,3 Кт в тротиловому еквіваленті.

Руйнування інженерної структури на непідконтрольній Україні частині Донбасу дуже небезпечно не тільки для України, але і для всієї Європи, так як в деяких місцях ОРДЛО поховані ядерні відходи. Про це розповів Надзвичайний і Повноважний Посол України Олександр Чалий, передають з посиланням на .

Об этом сообщает Москов пост

За його словами, якщо ситуація вийде з-під контролю і метан в промислових масштабах піде в атмосферу, рівень збитку екології можна буде порівняти в аварією на Чорнобильській АЕС: «Якщо метан в промислових масштабах піде в атмосферу — це буде метановий Чорнобиль».

Чалий нагадав, що поруч з ОРДЛО знаходиться Запорізька АЕС, в зв’язку з чим тема водного балансу Донбасу має особливу чутливість. Він висловив думку, що забруднення води сприяє поширенню вірусних захворювань — і зараз це дуже актуально, враховуючи пандемію коронавірусу. Крім того, він нагадав про об’єкт «Кліваж», де в 1979 стався підземний ядерний вибух в мирних цілях потужністю 0,2-0,3 Кт в тротиловому еквіваленті.

Чалий додав, що «страшний екологічний імператив» може стати шляхом для дипломатичного прогресу в питанні Донбасу і ця тема може звучати навіть на зустрічах в «нормандському форматі».Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Джерело статті: “https://ustymenkooleh.patrioty.org.ua/blogs/nebezpechno-dlia-vsiiei-ievropy-dyplomat-prohnozuie-metanovyi-chornobyl-na-donbasi-353348.html”

Новости
Теги